Branża gier to naprawdę wspaniałe miejsce. W nim gry wideo wszelkiej skali, rozmiaru, gatunku, tematu i jakości znalazły wygodne miejsce. Gry o tematyce kosmitów bez wątpienia mają również swoją szanowaną pozycję wśród zdecydowanej większości innych. W końcu kosmici byli jednymi z pierwszych pionierów, którym udało się wpełznąć do świata cyfrowego, pamiętasz Space Invaders?

Z biegiem czasu wiele się zmieniło, jednak pojawienie się obcych w grach nie zmniejszyło się nawet o metr. Właściwie to jest na odwrót! Obecnie gry z kosmitami znajdują się na szczycie góry popularności i nie wygląda na to, aby w najbliższym czasie chciały zejść. W przeciwieństwie do gier o zombie, które mają swoją szanowaną pozycję, ale z dziesięcioleciami występów stały się nieco banalne, gry z kosmitami stają się coraz bardziej złożone, szczegółowe i innowacyjne.

Z tego powodu przygotowaliśmy dziś dość fascynujące zestawienie. Najwyższy czas znaleźć kapelusz z folii aluminiowej i założyć go, ponieważ ten artykuł wystrzeli prosto w kosmos i zbada niektóre z najwredniejszych istot pozaziemskich, które żyją wśród nas od dłuższego czasu. Właściwie może istnieć powód, dla którego gry z kosmitami tak do nas przemawiają – pewnego dnia ich okrągłe promy kosmiczne naprawdę wylądują na Ziemi i do tego czasu będziemy się tego spodziewać i będziemy przygotowani.

Jak zawsze, na naszej stronie możesz zdobyć każdą z poniższych (oraz wiele innych) gier o kosmitach Rynek Eneby. Ciesz się najwyższym kosmicznym doświadczeniem w nieskończoność i jeszcze dalej!

Gry Obcych – Przeznaczenie II

Destiny II to solidna kontynuacja sieciowej strzelanki z perspektywy pierwszej osoby, która została wydana w 2017 roku. Deweloper Bungie popełnił sporo błędów w swojej grze, jednak dzięki kolejnym pracom, czterem głównym rozszerzeniom oraz niezliczonym pomniejszym poprawkom i ulepszeniom, które wprowadzili poprawki. Dzięki ich konstruktywnej pracy i poświęceniu w ulepszaniu, my, gracze, mamy teraz jedno z najbardziej intensywnych doświadczeń związanych ze strzelaniem do kosmitów w całym znanym kosmosie.

Ta gra o Obcych oferuje podróż do dalekiej przyszłości, w której ludzie w końcu nawiązali kontakt z obcymi gatunkami, choć dalekimi od pokoju. W związku z tym to, co zostało z ludzkości, ukrywało się w twierdzy zwanej Ostatnim Miastem, niestety nawet ono nie oparło się zaciekłej inwazji obcych, a pozostali obrońcy ziemi, znani jako Strażnicy, zginęli w bitwie. Ale tutaj twoja podróż do wysadzania obcych w powietrze dopiero się zaczyna.

Gry Obcych – X-COM 2

X-COM II to turowa gra strategiczna wydana w 2016 roku przez firmę Firaxis. To kolejna kontynuacja słynnej serii gier o kosmitach, a deweloper wykonał cholernie dobrą robotę, dopracowując ją w najdrobniejszych szczegółach. X-COM 2 jest wyjątkowym kawałkiem, ponieważ przedstawia bezprecedensową fabułę, która skupia się na nienawiści i zemście! Ostatnia linia obrony ludzkości musi zostać odbudowana i oczywiście postać gracza ma za zadanie wykonać tę misję. Zanurz się w osobistej zemście przeciwko rasie obcych i doświadcz wszystkiego, co oferuje gra.

Jeśli chodzi o gry z kosmitami, ten kawałek ma wszystko. Jest humor, są szczegółowe i sympatyczne postacie, jest kilka naprawdę fajnych dialogów, a my nawet nie próbujemy omawiać całej innowacyjnej mechaniki walki i wszystkich gatunków obcych, które wprowadza kontynuacja. Steruj małym oddziałem elitarnych żołnierzy i przekonaj się o tym na własne oczy. Mamy tutaj solidną Pro Tip – podaj swoim postaciom imiona osób, które są Ci drogie; doświadczenie stanie się znacznie bardziej dramatyczne!

Gry Obcych – Mass Effect II

Mass Effect II od BioWare to z pewnością gra o kosmitach, którą warto docenić. Ta legendarna mieszanka gatunków urzeka różnorodnością wszystkiego. Po pierwsze, jest to ekscytująca strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, a następnie jest to także rozległa piaskownica RPG z uczuciem przypominającym otwarty świat, a przez cały czas jest to przygoda, którą będziesz chciał powtarzać raz po raz, gdy napisy końcowe pojawią się na ekranie . To prawda, gra ma predefiniowany początek A i koniec Z, jednak podróż pomiędzy nimi jest pełna wyborów, ścieżek i wyników do przeżycia!

Historia w tym przypadku jest prosta. Zasadniczo ludzkość nawiązała kontakt z wieloma obcymi gatunkami, które znają się już od dłuższego czasu, a Ziemianie w tej przyjaźni są jak nowy dzieciak w bloku – to dość szorstkie. A na dodatek są ci kosmici znani jako kolekcjonerzy, którzy chcą…. Dobrze…. Zbieraj ludzi! Postać gracza ma obowiązek ich powstrzymać. Na pewno słyszałeś o komandorze Shepardzie w taki czy inny sposób, a grając w Mass Effect II poznasz całą historię.

Gry Obcy – Obcy: Izolacja

Alien Ridleya Scotta miał dobry pomysł, ale pomysł Jamesa Camerona był pozaziemską bestią, która podbiła scenę gier. W sumie jest 18 gier o tematyce Obcego i chociaż jest zdecydowanie kilka dobrych, sporo innych powoduje tylko smutek. To jednak jest dalekie od przypadku Obcy: Izolacja i dlatego ta ekscytująca strzelanka z horrorem zasłużyła sobie na należne jej miejsce na naszej liście polecanych gier o kosmitach.

Jak wspomnieliśmy powyżej, jest to gra o kosmitach z horroru i to jest horror. Napięcie związane z byciem zamkniętym samotnie w kosmicznym statku z inteligentną, szybką i czujną istotą jest odczuwalne na wskroś – wszystko, czego chcesz, to znaleźć ucieczkę. Na szczęście cel gry idzie w parze z twoim życzeniem. Gra opiera się na wydarzeniach z filmu Obcy, a akcja toczy się zaledwie 15 lat później. 2137 to całkiem sporo czasu na odwiedzenie kosmosu, walkę z ksenomorfem z kosmosu i przetrwanie. musisz spróbować, niezależnie od tego, czy jesteś fanem filmów o Obcym, czy nie!

Gry o obcych – No Man’s Sky

Niebo niczyje do tej pory odbył długą podróż. W 2016 roku, kiedy Hello Games właśnie ją wydało, gra poniosła poważne konsekwencje, ponieważ nie spełniła rozbuchanych oczekiwań użytkowników. Czas jednak mijał, a deweloper nie zrezygnował z wizji No Man’s Sky. Dzięki zaangażowaniu programistów, trosce o opinie graczy i konstruktywnej pracy (która zaowocowała TONAMI aktualizacji, ulepszeń i poprawek), mamy teraz jedną z najbardziej wciągających gier o kosmitach ze wszystkich!

No Man’s Sky to niemal niekończąca się tajemnica z nieograniczoną proceduralnie generowaną scenerią kosmosu. Jeśli daleko na horyzoncie świeci gwiazda, miej pewność – jej dosięgnięcie jest twoje! Ta niezwykle ambitna przygoda science-fiction skupia się na eksploracji, rzemiośle, przetrwaniu i handlu. Podczas swojej podróży w celu odkrycia tajemnic wszechświata spotkasz niezliczone obce formy życia, odwiedzisz niezwykłą liczbę nigdy wcześniej nie widzianych planet i poznasz prawdziwy potencjał swojej wyobraźni.