Trzeba przyznać, że informacja o tym, że jedna z najpopularniejszych gier dekady trafi na konsole nowej generacji, nie była dużym zaskoczeniem. Wczoraj Rockstar Games w końcu ujawniło, że GTA 5 i GTA Online są przygotowywane do premiery na PlayStation 5 i Xbox Series X 11 listopada.

Warto zauważyć, że obecni gracze GTA 5 i GTA Online mogą grać w te gry na konsolach nowej generacji dzięki wstecznej kompatybilności, więc nowa wersja zostanie doceniona przez tych, którzy chcą cieszyć się lepszą wydajnością i grafiką. Według Rockstar Games, wersje na PlayStation 5 i Xboksa Series X będą „rozszerzone i ulepszone”.

Jeszcze jednym godnym uwagi szczegółem jest umowa na wyłączność GTA Online z Sony. Po premierze samodzielna wersja GTA Online będzie dostępna za darmo dla graczy PlayStation 5 przez ograniczony czas. Przez trzy miesiące, do lutego 2022 r., GTA Online będzie nic nie kosztować dla posiadaczy PlayStation 5. Jednak w tym czasie gra nadal będzie dostępna na Xboksach Series X i Xbox Series S, ale gracze, którzy będą chcieli posiadać grę na te konsole będą musiały za to zapłacić… Rockstar Games powiedział, że firma nie ma w planach darmowych aktualizacji nowej generacji.

W każdym razie miło jest widzieć, że GTA 5 wciąż ma się dobrze po tylu latach. Pierwotnie gra została wydana na PlayStation 3 i Xbox 360, więc miło jest zobaczyć tytuł, który kilka razy przeżył swój oryginalny sprzęt.