Podczas gdy fani sportu na całym świecie cierpliwie czekają na wznowienie sezonu 19/20, e-sport stał się jedyną dostępną konkurencją. Kilka tygodni temu NBA gościło swój pełen gwiazd turniej w grze NBA 2K20, a teraz jedna z najpopularniejszych lig piłkarskich na świecie, angielska Premier League, ogłosiła podobny typ turnieju w grze FIFA 2020.

Wydarzenie nosi nazwę ePremier League Invitational i zaprosi graczy PL do udziału w trwającym pięć dni turnieju w systemie pojedynczej eliminacji. Zgodnie z zapowiedzią, wezmą w nim udział wszystkie 20 drużyn Premier League, po jednym przedstawicielu na drużynę. Na przykład w pierwszej rundzie Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu zmierzy się z muzykiem i wieloletnim fanem Manchesteru United, Tomem Grennanem, podczas gdy Raheem Sterling będzie bronił honoru Manchesteru City i zagra z Wilfriedem Zahą z Crystal Palace.

Najlepsze jest to, że to wydarzenie będzie transmitowane na żywo na całym świecie. Wiele kanałów sportowych zdecydowało się na emisję tego wydarzenia. Jeśli jednak tak naprawdę nie jesteś osobą telewizyjną, z przyjemnością dowiesz się, że wydarzenie będzie również transmitowane przez Sky Sports Youtube oraz Skurcz kanały. Pierwsza runda ePremier League Invitational rozpoczyna się dzisiaj i zakończy 25 kwietnia.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, to wydarzenie nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy prawdziwy sport przeniósł się do gier, aby utrzymać zaangażowanie publiczności w niepewnych czasach. PL, NASCAR, F1, MLS, NBA to tylko kilka lig sportowych, które organizują wydarzenie dla fanów, aby mieć oko na ich ulubioną drużynę.