Kolekcjonerska gra karciana Wiedźmin Gwint wystartowała w wersji beta na PC w 2017 roku. Później gra doczekała się również wersji na konsole. Teraz, 2 lata później, gra w końcu pojawia się na Twoim urządzeniu mobilnym. Deweloperzy z CD Projekt RED ogłosili, że Gwint trafi na urządzenia z systemem iOS 29 października.

Jest jednak pewien haczyk. Podczas gdy postępy poczynione na PC zostaną przeniesione do mobilnej wersji Gwinta, gracze konsolowi będą musieli zacząć od nowa. Ponadto wciąż nie ma słowa o wersji gry na Androida. Wiemy, że jest w toku, ale szacowany czas wydania byłby miły.

Możliwe, że poznamy więcej szczegółów na temat nadchodzącego weekendowego streamu zaplanowanego przez CD Projekt RED. Fani gry (w tym my) mają nadzieję dowiedzieć się więcej o zmianach nadchodzących w mobilnej wersji gry i ewentualnych wskazówkach na temat tego, jak będzie (lub nie będzie) działać cross-play. Jeśli jesteś zainteresowany, powinieneś śledzić studio Skurcz kanał.

Jeśli nigdy nie grałeś w Gwinta, jest to osobna kolekcjonerska gra karciana, która po raz pierwszy zadebiutowała w serii gier Wiedźmin, tylko ze znacznie większą pulą kart i dodatkową mechaniką. Możesz dowiedzieć się więcej o grze na oficjalnej stronie strona Gwinta.