Mamy smutne wieści dla miłośników kolekcjonerskich gier karcianych i konsol. Wczoraj CD Projekt RED poinformował, że zakończy wsparcie dla GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej na PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra zostanie zamrożona w obecnym stanie od 9 grudnia, a serwery zostaną wyłączone 9 czerwca 2020 roku.

Wiadomość została ogłoszona przez a nowy post na oficjalnej stronie GWINTA, gdzie deweloperzy powiedzieli, że trudno jest wspierać rosnącą liczbę różnych wersji gry. Oto fragment oficjalnego komunikatu:

„Kiedy w 2017 roku uruchamialiśmy konsolowe wersje GWINTA, naszym zamiarem było zapewnienie graczom konsolowym takiego samego poziomu wsparcia, jak ich komputerowym odpowiednikom. Jednak po uruchomieniu GWINTA na iOS, a wraz z pojawieniem się wersji na Androida, liczba obsługiwanych platform znacznie by wzrosła. Patrząc w przyszłość, nie wierzymy, że będziemy w stanie obsługiwać rosnącą liczbę różnych wersji GWINTA, jednocześnie poprawiając parytet funkcji między nimi.

Biorąc pod uwagę, że PC i urządzenia mobilne to najpopularniejsze platformy wśród graczy GWINTA, podjęliśmy trudną decyzję: zaprzestać wsparcia konsolowych wersji gry. Wszyscy gracze GWINTA na konsolach otrzymają możliwość skopiowania swoich postępów i zakupów z obecnej platformy na konto GOG, z którego korzysta zarówno pecetowa, jak i mobilna wersja gry.”

Jeśli więc grałeś w GWINTA na domowej konsoli, od 9 grudnia będziesz mógł przenieść swoją kolekcję kart na nową GOG konto i kontynuuj swoje postępy na innej platformie. Podczas tego 6-miesięcznego okienka transferowego GWINT będzie nadal dostępny na konsolach, ale nie otrzyma żadnych aktualizacji ani dodatków. Gracze nie będą mogli dokonywać żadnych zakupów za prawdziwe pieniądze, a dobieranie graczy między platformami również zostanie wyłączone.

Jeśli byłeś wśród fanów GWINTA i grałeś w niego na konsoli, koniecznie przeczytaj cały wpis na blogu twórców gry. Zawiera również listę rzeczy, które zostaną przeniesione na komputery PC i urządzenia mobilne, a także dodatkowe informacje o szaleństwach Meteorite Power na PlayStation 4.