Przygotowywane są kolejne gry Halo na PC. Podczas gdy większość graczy cieszy się obecnie pierwszą grą Halo: The Masterchief Collection na PC – Halo: Reach i licznymi poziomami gry – niektórzy już czekają na następną grę. Kolejny nadchodzący tytuł będzie kontynuował pierwotną chronologię – 343 ogłosił pecetowy test beta gry Halo: Combat Evolved.

Nowe testy beta powinny rozpocząć się w lutym tego roku, jednak nie podano dokładnej daty. Według 343, test będzie zamknięty i będzie wymagał zaproszenia, aby wziąć udział w „PC-flighting”. Jeśli chcesz go mieć, upewnij się, że Twój profil Halo Insider ma zaznaczone wszystkie wymagane pola. Zespół ma nadzieję przetestować połączenia peer-to-peer, cross-play między serwerami dedykowanymi Steam i Windows 10, a także nowy interfejs użytkownika i jego dostosowanie.

Jeśli nie jesteś zainteresowany testowaniem i chcesz zagrać w pełną wersję gry – ten test również może coś dla Ciebie znaczyć. Jeśli poprzedni test jest jakąkolwiek wskazówką, pełna gra może być opóźniona o 5-6 miesięcy. Halo: Reach weszło w fazę testów na 6 miesięcy przed premierą gry na PC. Jednak 343 może przyspieszyć, jeśli planuje wydać wszystkie gry Halo: The Master Chief Collection na PC przed wydaniem Halo Infinite, którego debiut zaplanowano na koniec tego roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu Halo: The Master Chief Collection i poznać umysły zespołu odpowiedzialnego za tę grę, koniecznie przeczytaj najnowsze aktualizacja forum do 343. Jeśli tak naprawdę nie zależy ci na całym tym jazzie i chcesz wypróbować oldschoolowe Halo, sprawdź naszą cenę gry.