W zeszłym roku Microsoft rozpoczął konferencję prasową E3 niespodziewaną zapowiedzią nowej gry Halo – Halo Infinite. Jednak krótki zwiastun był wszystkim, co do tej pory otrzymaliśmy, więc można bezpiecznie założyć, że fani serii powinni spodziewać się nowości w tym roku.

Rozmawiając z IGN, szefowa 343 Industries, Bonnie Ross, potwierdziła przypuszczenia fanów. Według niego Microsoft przygotowuje się do „pójścia na całość” na targach E3 2019 i spodziewa się odsłonięcia Halo Infinite w pełnej krasie. Jednak Bonnie Ross tak naprawdę nie wyjaśniła, co oznacza „wielkie”. Może to być zwiastun rozgrywki, ujawniona historia, a nawet grywalna wersja demonstracyjna… Musimy po prostu poczekać i zobaczyć.

Kolejna solidna teoria plotek o ujawnieniu sprzętu nowej generacji dla Xbox podczas targów E3 2019, więc Halo Infinite może stać się pierwszym międzypokoleniowym tytułem Microsoftu. Od pierwszego ujawnienia Halo Infinite fani spodziewali się, że gra będzie nowym tytułem startowym na konsole. Jeśli tak by było, z pewnością możemy spełnić obietnicę „wielkiego” ujawnienia.

Biorąc pod uwagę fakt, że Sony pominie targi E3 2019, Microsoft ma wszelkie szanse na posiadanie tego show. Niedawno firma CD Projekt RED ogłosiła, że ​​ich masowo wyczekiwany tytuł Cyberpunk 2077 będzie również prezentowany na targach E3 2019. Przez chwilę wyobraź sobie scenariusz, w którym Halo Infinite i Cyberpunk 2077 zostaną ogłoszone jednocześnie na sprzęt Xbox nowej generacji… Człowiek może marzyć, Prawidłowy?