W 2014 roku wydawca Microsoft Studios wraz z programistami z 343 Industries wydali niesamowity wybór zremasterowanych klasycznych gier Halo zatytułowanych Halo: Kolekcja Master Chiefa. Podczas gdy wielu graczy spodziewało się, że kolekcja będzie jednorazową gratką, twórcy gry wciąż wydają aktualizacje wspierające produkt. Ich najnowsza dotarła do graczy w zeszłym tygodniu.

Pierwsza duża aktualizacja 2019 roku następuje po bardzo udanym listopadowym dodatku, który wprowadził funkcję tworzenia dopasowań. Nowa aktualizacja naprawia wiele błędów, dodaje opcję „nowoczesnego celowania”, zawiera więcej czaszek dla tytułu Halo: Combat Evolved i nie tylko.

Prawdopodobnie największą nowością we wszystkich grach jest „nowoczesne celowanie”. Od dłuższego czasu mówiło się, że celowanie z kolekcji Master Chief wydaje się nieco dziwne w niektórych grach. Nowa aktualizacja rozwiązuje ten problem, wprowadzając nowe ustawienie w sekcji „kontrola celowania” dla każdej gry. Możesz włączyć tę opcję, aby wygładzić przyspieszenie celowania i sprawić, by celowanie przypominało nieco Halo 4. Jeśli nie spodoba ci się ta opcja, zawsze możesz przywrócić ją do klasyki.

Do każdej gry w kolekcji jest mnóstwo nowych dodatków i opcji. Zainteresowanym polecamy lekturę Punkt orientacyjny Halo patch notes, aby się zapoznać.

Jeśli nie grałeś w żadną z gier Halo, proponujemy udać się do nasz sklep i wybierz jedną. To może być idealny moment, aby wskoczyć na serię Halo, podczas gdy świat czeka na nową Halo Infinite.