Znasz Halo, my znamy Halo i każdy inny gracz na świecie zna Halo. Ale nie wszyscy mogli grać w Halo w pełni (a raczej do końca). Cóż, teraz z Halo: The Master Chief Collection na Steamie, wygląda na to, że właśnie wszyscy postanowili chwycić za egzemplarz i dokończyć epicką opowieść science-fiction na własnych warunkach. Kolekcja Halo: MCC szturmem podbiła Steam i obecnie trzyma w napięciu pozycja numer 1 na liście bestsellerów.

Pod wieloma względami takie zapotrzebowanie graczy było raczej nieoczekiwane, ponieważ Halo: The Master Chief Collection to dość stara gra – pierwotnie wydana po raz pierwszy na Xbox One w 2014 roku. Ponadto Halo nigdy nie było grą na PC, a tym bardziej , nigdy gra Steam na PC – a przynajmniej tak sądzono. Tylko Halo: Reach zdołało zdobyć ponad 100 000 unikalnych graczy w godzinę po oficjalnej premierze, a jeśli to nie od razu stanie się popularne – prawdopodobnie nic nie będzie.

Halo: The Master Chief Collection zawiera następujące tytuły — Halo: Reach, Halo: Combat Evolved (edycja rocznicowa), Halo 2 (edycja rocznicowa), Halo 3, Halo 3 Orbital Drop Shock Troopers (DLC) i Halo 4! Jeśli nadal się zastanawiasz lub po prostu jesteś zahipnotyzowany faktem, że w Halo można już grać na PC – w pełni, sugerujemy przeczytanie naszych innych artykuł na temat Halo:MCK i dlaczego jego wydanie naprawdę ma znaczenie w obecnych czasach.