Oto lista wydarzeń z 2019 roku. Dla Harmonogram wydarzeń związanych z grami 2020 sprawdź nasz nowy wpis!

Każdego roku odbywają się setki wydarzeń związanych z grami. Świetnie się bawiliśmy, śledząc kalendarz na 2018 rok, biorąc udział w ważnych konwencjach gier, spotkaniach graczy i wydarzeniach e-sportowych. Mieliśmy wiele zapowiedzi nowych gier, niezapomnianych momentów związanych z e-sportem i nie tylko. Rok 2019 zapowiada się jeszcze bardziej dziko. Aby pomóc Ci podążać wyznaczoną przez branżę ścieżką, przygotowaliśmy listę zawierającą wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z grami, które będą miały miejsce w nadchodzącym roku. Mamy nadzieję, że zaoszczędziłeś trochę pieniędzy, aby odwiedzić przynajmniej jeden…

Global Game Jam (25-27 stycznia)

Już za kilka tygodni to wydarzenie zapowiada się na piekielny festiwal na całym świecie. Global Game Jam (GGJ) to największe na świecie wydarzenie związane z grami, które odbywa się w wielu krajach na całym świecie. Wydarzenie jest skondensowane do 48-godzinnego maratonu tworzenia gier, który zwykle rodzi przynajmniej kilka pomysłów wartych realizacji. Chociaż jest mocno skoncentrowany na programowaniu, istnieje wiele innych obszarów, w których ludzie, którzy nie znają subtelności kodowania, mogą przyczynić się do powstania gry. Aby znaleźć najbliższy lokal – odwiedź stronę strona wydarzenia.

DreamHack Lipsk (15-17 lutego)

Każdy fan e-sportu zna największą serię imprez LANowych Dreamhack. W lutym wydarzenie odwiedzi Niemcy i będzie gospodarzem kolejnego 3-dniowego maratonu gier. Nie zabraknie również tradycyjnych zawodów e-sportowych, DeamExpo, konkursów cosplayowych i nie tylko. Jeśli planujesz podróż do Niemiec, nie przegap okazji, aby je odwiedzić ten.

GDC 2019 (18-22 marca)

Jeśli jesteś programistą, wiesz, dlaczego nie powinieneś przegapić Game Developer Convention (GDC). GDC to największe na świecie zgromadzenie profesjonalnych twórców gier. Setki projektantów gier, programistów, artystów, producentów i profesjonalistów spędza 5 dni niezrównanego czasu, edukując się nawzajem i zbierając inspiracje, aby uczynić je jeszcze lepszymi Gry.

PAX East 2019 (28-31 marca) i PAX West (30 sierpnia – 2 września)

Expo Penny Arcade (PATENA) została wymyślona w 2004 roku przez Jerry’ego Holkinsa i Mike’a Krahulika w nadziei na udział w pokazie, na którym gracze na PC, konsolach i tablecie mogliby się zgromadzić i otrzymać taką samą uwagę. Od tego czasu wydarzenie rozrosło się i zostało okrzyknięte jednym z największych corocznych wydarzeń dla graczy w USA. Wydarzenie składa się z 2 części – jednej w Seattle, a drugiej w Bostonie.

Londyński Festiwal Gier 2019 (2-14 kwietnia)

Londyn jest spektakularny w środku wiosny. Jest to jeszcze bardziej spektakularne dla graczy od corocznego Londyński Festiwal Gier ma miejsce. 12 dni wydarzeń związanych z grami, w tym Games Finance Market, EGX Rezzed, wystawa Now Play This, BAFTA Games Awards, rozmowy branżowe, parada cosplayów i wiele więcej! Na festiwal zdecydowanie warto wybrać się do stolicy Wielkiej Brytanii.

Nordic Game 2019 (22-24 maja)

Wiodąca konferencja poświęcona grom w Europie odbywa się corocznie w Malmö w Szwecji. Chociaż to wydarzenie nie jest skierowane bezpośrednio do samych graczy, Gra nordycka może pochwalić się jedną z największych konferencji dedykowanych profesjonalistom z branży.

E3 Expo 2019 (11-13 czerwca)

Targi Rozrywki Elektronicznej (E3) nie trzeba przedstawiać. To najważniejsze wydarzenie branżowe w branży gier i miejsce, w którym największe firmy i wydawcy gier ogłaszają swoje przyszłe gry. Jednak rok 2019 może być nieco inny dla E3, ponieważ po raz pierwszy w historii programu (od 1995 do dziś) Sony nie będzie uczestniczyć.

San Diego Comic-Con 2019 (18-21 lipca)

To chyba najstarsze i największe wydarzenie popkulturowe na naszym zestawieniu. Pierwszym wydarzeniem było zorganizowany w 1970 r. i od tego czasu rozrosła się do ogromnego międzynarodowego kongresu, który co roku przyciąga ponad 130 000 gości. Konwencja obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny rozrywki, takie jak komiksy, science fiction oraz filmy fantasy, telewizja, zachodnia animacja, anime, manga, zabawki, kolekcjonerskie gry karciane, gry wideo, komiksy internetowe i powieści fantasy. O tym też warto wspomnieć Comic Con w San Diego posiada kilka rekordów Guinnessa, w tym największy coroczny festiwal komiksu i popkultury na świecie.

Gamescom 2019 (20-24 sierpnia)

Gamescom to bez wątpienia największa impreza gamingowa na świecie. Tylko w 2018 roku wydarzenie zgromadziło 370 000 zwiedzających i 1037 wystawców z 56 krajów. To wydarzenie, podczas którego twórcy i wydawcy gier prezentują swoje nadchodzące gry i sprzęt, dzięki czemu jest to idealne miejsce na letnie podróże dla każdego fana gier.

Comic Con Nowy Jork 2019 (3-6 października)

Podobnie jak jego odpowiednik z San Diego, The New York Comic Con to coroczny konwent fanów poświęcony popkulturze. Zorganizowana po raz pierwszy w 2006 roku impreza szybko rozrosła się i stała się największą i najbardziej ekscytującą imprezą rozrywkową na całym Wschodnim Wybrzeżu.

Ta lista będzie aktualizowana, gdy kolejne wydarzenia będą ogłaszać swoje daty.