Następna duża aktualizacja Hearthstone będzie zawierała wiele dużych zmian. W obszernym poście opublikowanym na blogu Hearthstone zespół odpowiedzialny za grę wyjaśnił, w jaki sposób stara się usunąć tożsamość klasową gry, określając mocne i słabe strony każdej klasy. Rezultat – 2 stare karty podstawowe opuszczą tryb standardowy i dołączą do Hall of Fame, a 8 nowych kart zostanie dodanych do zestawu podstawowego.

Blizzard wyjaśnił, że Rogue’s Vanish nie pasuje do tematu zajęć. Według dewelopera, chociaż Vanish pozwalał przywrócić wszystkie stwory do rąk ich właścicieli, szybko stało się to zbyt wydajne, ponieważ brak czyszczenia planszy był jedną z zamierzonych słabości klasy Łotrzyk.

Mind Blast z zestawu podstawowego Priesta również wycofuje się. Blizzard stwierdził, że Mind Blast, w połączeniu ze wszystkimi wzmocnieniami obrażeń, zadał trochę za duże obrażenia, co nie było zgodne z pierwotnym zamiarem tego, czym powinna być klasa Kapłana.

Podczas gdy te dwie karty będą grywalne w Hearthstone’s Wild w formacie Wild, w Standart te karty zostaną zastąpione dwoma nowymi – Plaguebringer dla Łotrzyków i Blask dla Kapłanów.

Oprócz Plaguebringer i Radiance, Blizzard ogłosił również kilka nowych dodatków, aby utrzymać zdrową liczbę łatwo dostępnych kart. Czarnoksiężnicy otrzymają nowego demona Siegebreaker, druidzi nowe zaklęcie o nazwie Gift of the Wild, a paladyni będą mogli dodać prawość do swoich talii.

Ale to nie wszystko. Oprócz kart specyficznych dla klas, Hearthstone otrzyma co najmniej 5 nowych stronników, w tym 2 nowe legendy – Jasnoskrzydłego i Wysokiego Inkwizytora Białowłosego.

Obecnie trudno przewidzieć, jak te nowe dodatki zmienią metagrę Hearthstone, ale mamy już kilka pomysłów na nowe talie. Nowe karty pojawią się w grze wraz z kolejną dużą aktualizacją Hearthstone. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o filozofii stojącej za tymi zmianami, zalecamy przeczytanie cały wpis na blogu przez twórców gry.