Zaledwie miesiąc po premierze Death Stranding gwiazda branży Hideo Kojima już myśli o przyszłych projektach. W nowej wiadomości na Twitterze twórca serii Metal Gear Solid, Death Stranding i PT ujawnił, że próbuje obudzić swoją „duszę horroru”, aby stworzyć „najstraszniejszy horror”.

Oczywiście ten niejasny tweet może nic nie znaczyć lub może być sprytną zapowiedzią nieujawnionego jeszcze projektu gry, który może zostać ogłoszony w przyszłości (być może The Game Awards 2019?). Nigdy nie można lekceważyć tajemnicy Hideo Kojimy.

Jeśli nie wiesz, twórca Death Stranding pracował wcześniej z firmą Konami nad grą Silent Hill i wydał jej wersję demonstracyjną o nazwie PT, która stała się jedną z najbardziej przerażających gier wideo w historii. Jednak po tym, jak deweloper rozstał się z Konami, gra nigdy nie powstała, ponieważ Konami nadal posiada prawa do Ciche Wzgórze IP.

Kto wie, może otrzymamy pełnoprawną grę PT lub coś zupełnie innego. Krótkie demo horroru autorstwa Hideo Kojimy udowodniło, że ten facet wie, jak zrobić grę, która może prześladować graczy przez lata. Trzymamy kciuki, aby – tym razem – gwiazda rocka z gier wideo mogła dokończyć oglądanie The Eye i uzyskać inspirację, której szuka.