We wrześniu zeszłego roku zamknięto studio Telltale Games. Oczywiście wszystkie gry stworzone przez studio znalazły się w stanie zawieszenia – niektóre stały się niedostępne do grania, a inne nawet zniknęły ze sklepów internetowych. Ostatnią ofiarą tego nieprzyjemnego łańcucha wydarzeń jest Minecraft: Story Mode, który zniknie do końca miesiąca.

Od 25 czerwca Minecraft: Story Mode, który obejmuje dwa sezony fabularne, zostanie usunięty ze wszystkich sklepów internetowych. Według oficjalne ogłoszenie autorstwa Mojanga, fani, którzy chcieli przejść grę, będą musieli się pospieszyć. Jeśli uda ci się kupić i zainstalować grę Minecraft: Story Mode przed jej zniknięciem, będziesz mógł zachować grę na swoim komputerze, dopóki nie zdecydujesz się jej odinstalować.

Ta sama zasada obowiązuje nawet wtedy, gdy posiadasz już grę. Ponieważ licencja na wszystkie 13 odcinków jest cofana przez Mojang, jeśli zamierzasz wrócić do gry w Minecraft: Story Mode, musisz zainstalować grę, ponieważ do końca miesiąca nie będziesz mógł jej ponownie pobrać.

Inne gry Telltale już się kruszą. Podczas gdy seria The Walking Dead została uratowana przez Skybound, gry takie jak The Wolf Among Us i Guardians of the Galaxy zostały już usunięte z katalogu GOG – wkrótce dołączą do nich inne.