Zanim, Firma Sony podała nam datę premiery gry Horizon Forbidden West w 2021 roku, wyczekiwana kontynuacja uznanej przez krytyków dystopijnej gry akcji Horizon Zero Dawn. Ujawnienie kontynuacji popularnej ekskluzywnej gry Sony zostało przyjęte z entuzjazmem i podekscytowaniem przez społeczność graczy, być może jednak będziemy musieli poczekać nieco dłużej, niż początkowo sądzono – prawdopodobnie do roku 2022.

w ostatnich Wpis na blogu PlayStationszef studia, Herman Hulst, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącej premiery i możliwości opóźnienia projektu.

„W przypadku Horizon uważamy, że jesteśmy na dobrej drodze do wydania w tym sezonie świątecznym, ale nie jest to jeszcze pewne i pracujemy tak ciężko, jak to możliwe, aby potwierdzić to tak szybko, jak to możliwe”. Dodaje, że „Nie będziemy ryzykować jakości. Chcemy dostarczać gry o bardzo wysokiej jakości, gotowe gry, i oczywiście musimy to robić bez popychania naszych zespołów do punktu krytycznego”.

Pochwalamy takie podejście i chętnie wybierzemy opóźnienie w stosunku do słabej jakości gry otrzymanej wyłącznie dlatego, że zespołowi odpowiedzialnemu za rozwój brakowało czasu. A bazując na zwiastunie gry, gra będzie wyglądać zapierająco dech w piersiach.

Horizon Forbidden West po raz pierwszy pojawił się podczas czerwcowej imprezy Sony PS5. Cieszymy się, że historia Aloy jeszcze się nie zakończyła, aw otwartym świecie czekają na nas wielkie przygody przypominające o wyjątkowych chwilach. Prawdziwym zaskoczeniem był fakt, że gra zmierza nie tylko na PS5, ale także na konsole PS4. Tak, dobrze przeczytałeś. Oczywiście w żadnym wypadku nie narzekamy na ten kawałek.

Reżyser gry, Mathijs de Jonge, dzieli się kilkoma uwagami na temat rozwoju wydania Horizon Forbidden West w odniesieniu do tego, czy jest to cross-gen.

„Nie sądzę, aby rozwój międzypokoleniowy w jakikolwiek sposób ograniczał. Myślę, że duża różnica między tymi dwiema konsolami, oprócz dźwięku 3D, szybkiego ładowania i oczywiście DualSense, jest po stronie graficznej. Na PlayStation 5 możemy dodać o wiele więcej szczegółów graficznie. Na przykład możemy zobaczyć maleńkie włoski na twarzy Aloy. Możesz także zobaczyć mnóstwo szczegółów z dużej odległości”.

Cóż, choć istnieje możliwość kolejnego przesunięcia daty premiery Horizon: Forbidden West, otrzymaliśmy całkiem dobrą wiadomość, że gra będzie dostępna zarówno na PS4, jak i PS5. I oczywiście doceniamy to, że Sony poważnie traktuje proces rozwoju.

Podczas gdy Horizon Forbidden West się szykuje, koniecznie wróć do przygód z Aloy lub wypróbuj grę Horizon Zero Dawn, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.