Jaki byłby fajny prezent na rocznicę gry? Cóż, oczywiście kolejny rekord sprzedaży! Horizon: Zero Dawn otrzymało taki prezent, przekraczając „znacznie ponad” 10 milionów sprzedanych egzemplarzy z okazji drugiej rocznicy.

Herman Hulst, dyrektor zarządzający Guerrilla Games, studia deweloperskiego stojącego za Horizon Zero Dawn, ujawnił to niesamowite osiągnięcie w artykule opublikowanym na Blog PlayStation.

Pomysł, że udało nam się przybliżyć podróż Aloy tak wielu graczom, jest zdumiewający. Byliśmy głęboko poruszeni ogromną liczbą dzieł fanów, które opublikowałeś online, a także serdecznymi listami, które wysłałeś, dzieląc się swoimi ulubionymi momentami z podróży Aloy.’ – czytamy we wpisie na blogu.

Ponadto dyrektor studia również nie spieszył się i ujawnił kilka szczegółów oraz zdjęcia zza kulis procesu tworzenia gry. Ujawnienia obejmowały niektóre wczesne projekty, prototypy, modele zastępcze, pisanki, dźwięki i wiele więcej. Jeśli interesujesz się tworzeniem gier – polecamy poświęcić trochę czasu na przeczytanie całego wpisu.

Horizon: Zero Dawn ukazało się jeszcze w lutym 2017 roku i od tego czasu zasłużyło sobie na miejsce wśród najlepszych PlayStation 4 tytuły, zbierając wiele nagród i pochwał od krytyków. Sukces gry pozwolił również firmie Guerrilla Games na znaczną ekspansję. Zespół programistów pracuje obecnie nad kilkoma innymi projektami, które nie zostały jeszcze ogłoszone.

Najlepsze życzenia urodzinowe dla wszystkich fanów Horizon: Zero Dawn!