Najwyraźniej ostatnie plotki były prawdziwe i jedne z najlepszych PlayStation 4 gry tej generacji są przenoszone na PC. Raporty Kotaku że słynna gra Guerrilla Games Horizon Zero Dawn jest obecnie portowana na PC i powinna zostać wydana nieco później w 2020 roku. Według wiadomości (a raczej plotek, bo nie jest to jeszcze oficjalne), Horizon Zero Dawn na PC powinno być wydany z obsługą rozdzielczości 4K i nieograniczoną liczbą klatek na sekundę. Gra powinna ukazać się jednocześnie w Epic Games Store i Steamie.

Jednak chociaż wiadomość wciąż nie jest oficjalna, powinniśmy traktować ją z przymrużeniem oka. Jeśli raport Kotaku jest prawdziwy, to Horizon Zero Dawn stałby się pierwszą grą częściowo finansowaną przez Sony, która trafiłaby na PC. Gry takie jak Journey (That Game Company) czy trio Quantic Dreams zostały opracowane przez niezależne studia, więc nie kwalifikują się jako tytuły finansowane przez Sony. Jednak Guerrilla Games i Horizon Zero Dawn nie…

Ciekawe, czy te źródła mówią prawdę. Jeśli tak jest, Sony może testować wody i próbować zastosować podejście podobne do tego, które stosuje Microsoft i ich Xbox. Nowa generacja jest blisko, więc zmiana polityki dotyczącej ekskluzywnych gier może być sposobem na zachowanie znaczenia w nowym wyścigu. Tylko czas powie. Ale na razie cieszymy się, że więcej graczy z całego świata będzie miało szansę doświadczyć jednego z największych otwartych światów Gry RPG w ciągu ostatnich kilku lat.