Istnieje tylko kilka corocznych turniejów e-sportowych, które przyciągają setki tysięcy fanów gier. Jednym z takich turniejów jest IEM Katowice, który niedawno ogłosił daty wydarzenia na rok 2020. Od 28 lutego do 1 marca Spodek Arena po raz kolejny stanie się mekką e-sportu.

IEM Katowice 2020 będzie pierwszym dużym wydarzeniem CS:GO w tym roku, które odbędzie się w ramach ESL Pro Tour. Jak zawsze, gospodarze wydarzenia zaproszą 16 drużyn do walki o główną nagrodę w wysokości 500 000 dolarów. 10 drużyn zostanie zaproszonych bezpośrednio, a pozostałe 6 będzie musiało rywalizować w eliminacjach regionalnych.

Oprócz turnieju CS:GO, IEM Katowice 2020 będzie gospodarzem wielu pokazów na mniejszą skalę dla innych zawodów e-sportowych, a także ogromnego expo dla zwiedzających.

„Tu w Katowicach nie tylko pamiętamy, ale także tworzymy historię e-sportu” powiedział Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. „Ten turniej Intel Extreme Masters będzie pod tym względem wyjątkowy.

Kiedy po raz pierwszy odbył się w 2013 roku, zapoczątkował erę mega turniejów e-sportowych. Teraz rozpoczyna się dla nas nowa era wraz z pierwszymi w historii mistrzostwami Masters w ramach ESL Pro Tour”.

Jeśli więc będziecie w okolicach Katowic w ostatnie dni zimy, koniecznie zajrzyjcie. Bilety powinny trafić do sprzedaży w najbliższych tygodniach. Możesz dowiedzieć się więcej o parzystym w jego oficjalna strona internetowa.