Wroga sztuczna inteligencja może stworzyć lub zepsuć grę. Głupie boty przerywają immersję i nie stanowią wyzwania. Świetna skądinąd gra staje się nudziarą, a szanse na jej ukończenie są bliskie zeru. Zmarnowane pieniądze i czas! Innymi słowy, dobra sztuczna inteligencja w grach jest ważna!

Świetna sztuczna inteligencja w grach zmusi cię do przystosowania się, zmiany stylu gry i znalezienia nowych sposobów na pokonywanie przeszkód i wrogów. Nikt nie chce grać w grę z głupią sztuczną inteligencją, więc przyglądamy się niektórym z najlepszych gier wideo ze sztuczną inteligencją.

Obcy: Izolacja

Gry z obcymi są przeklęte. Cóż, przynajmniej większość z nich. Obcy: Izolacja to przełom w grach grozy i rozwoju sztucznej inteligencji. Xenomorph podążający za graczem ma tak zaawansowaną sztuczną inteligencję, że uczy się dostosowywać do działań gracza, nieustannie utrzymując cię na palcach, zmuszając do zmian i ewolucji. Xenomorph ma jedną z najlepszych gier wideo AI. Czy przetrwasz Obcego?

Kup Obcy: Klucz izolacji taniej

STRACH

Jeśli szukasz świetnej sztucznej inteligencji w grach, FEAR ją ma!

W większości przypadków wrogowie AI w grach wideo po prostu biegną bezpośrednio na gracza iw rzadkich przypadkach kryją się. W FEAR sztuczna inteligencja wykorzystuje rzeczywiste taktyki walki. Wrogowie będą cię flankować pojedynczo lub w parach, rzucać granatami w twoją pozycję, jeśli pozostaniesz w niej zbyt długo, wycofywać się i szukać najlepszej opcji, by osaczyć gracza. Jesteś gotowy na wyzwanie?

Kup klucz FEAR taniej

Halo: Ewolucja walki

Pierwsze Halo może być dumne ze swojej wrogiej sztucznej inteligencji.

Pierwsza gra Halo nie tylko ugruntowała dzisiejsze mechaniki gier FPS, ale miała też jedną z najlepszych sztucznej inteligencji w grach. Jeśli zginąłeś, wiedziałeś, że to twoja wina, a każde spotkanie w Halo wymagało trochę planowania.

Zagraj w całą serię Halo z tańszym kluczem Halo: The Master Chief Collection lub uzyskaj dostęp do wszystkich gier Halo, subskrybując Xbox Game Pass

STALKER: Cień Czarnobyla

Stalker Shadow of Chernobyl ma jedne z najlepszych AI w grach zarówno dla wrogich bojowników, jak i NPC.

Strefa to niebezpieczne miejsce, albo przeżyjesz, albo zginiesz, a sztuczna inteligencja STALKERA nie jest gotowa, by łatwo się poddać. Wroga sztuczna inteligencja będzie cię flankować i podkradać się do ciebie, próbując przetrwać wszelkimi niezbędnymi środkami. Co więcej, postacie niezależne mają swoje własne cykle życia, co sprawia, że ​​świat STALKER ożywa. Gracze kochają Cień Czarnobyla nie bez powodu, a jednym z nich jest sztuczna inteligencja gry.

Kup klucz STALKER: Shadow of Chernobyl taniej lub zamów kontynuację STALKER 2: Heart of Czarnobyl w przedsprzedaży taniej

Metal Gear Solid V: Widmowy ból

MGSV

Gry skradające się są tak dobre, jak ich sztuczna inteligencja wroga. AI w MGSV błyszczy w dostosowywaniu się do działań gracza. Jeden styl gry nie będzie działał w każdej misji. Sztuczna inteligencja gry dostosuje się do Twoich działań i zmusi do przemyślenia strategii oraz zmiany wyposażenia.

Kup klucz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain taniej

Jeśli masz ochotę na wyzwanie, te gry utrzymają Cię w ryzach dzięki jednemu z najlepszych AI w grach, które zmuszą Cię do zmiany podejścia i dostosowania się na każdym kroku. Akceptujesz wyzwanie?