Jeśli interesujesz się grami MMORPG, prawdopodobnie to słyszałeś Świat Warcrafta przygotowuje się do wydania klasycznej wersji gry tego lata. Jednak niewiele osób grało w prawdziwy Classic, a obecne klasy w grze mogą niektórym wydawać się zupełnie nie do poznania. We wczesnych latach World of Warcraft wybór klasy był bardzo ważny – zdobywanie kolejnych poziomów było bardzo powolne, co oznaczało, że można było utknąć przy swojej postaci na miesiące.

Co więcej, każda klasa miała unikalne zdolności, dzięki którym radziła sobie lepiej w niektórych aspektach gry. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać klasę, którą pokochasz. Aby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy krótkie omówienie klas World of Warcraft: Classic, ich zalet i wad w środowisku PvP i PvE, a także ich ogólną przydatność.

druid

Druid to jedna z najbardziej wszechstronnych klas w całym World of Warcraft Classic. Wybierając Druida, będziesz miał wiele opcji do wyboru podczas zdobywania poziomów. Jednak w końcowej fazie gry większość grup będzie oczekiwać od ciebie leczenia, chociaż druidzi Feral i Balance są również bardzo pożądani ze względu na ich zdolności Innervate i Rebirth. Dodatkowo różnorodne formy zwierząt sprawią, że przemierzanie świata stanie się całkiem nieskomplikowanym zadaniem.

ZALETY: Może tankować, leczyć i zadawać DPS; niesamowite w światowym PvP.

CONS: Wszechstronna, ale przeciętna wydajność; jest dostępny tylko dla ras Taurenów lub Nocnych Elfów.

Łowca

Jeśli lubisz grać solo – nie ma lepszej opcji niż Łowca. Hunter jest uważany za najskuteczniejszą klasę do wyrównywania solo, więc w mgnieniu oka osiągniesz 60 poziom. Jako Łowca będziesz mógł oswajać różne bestie z całego świata i używać ich jako zwierząt domowych. Zwierzaki pomagają ci zapanować nad grupami mobów i pozwalają ci samodzielnie poradzić sobie z niektórymi zadaniami grupowymi. Jednak ich moc PvE spada w końcowej fazie gry, ale ich potencjał PvP jest ogromny. Utalentowani łowcy są uciążliwi, ponieważ złapanie mistrzowskiego łowcy jest prawie niemożliwe.

World of Warcraft Hunter Rexxar i Misha

ZALETY: Najlepsza klasa do questów solo; możliwość kite’owania innych graczy, a nawet światowych bossów.

CONS: Średnie wartości obrażeń w grze końcowej; amunicja kosztuje dużo złota i zajmuje miejsce w ekwipunku.

Mag

Nie możesz się pomylić z magiem. W rzeczywistości Magowie byli najpopularniejszą klasą w World of Warcraft: Classic ze względu na ich zdolność do łatwego farmowania. W tamtych czasach większość graczy ustawiała nawet magów jako altów, aby szybko gromadzić złoto. Oprócz potwornego DPS na dystans, magowie mają również mnóstwo przydatnych narzędzi. Jako mag będziesz mógł wyczarować jedzenie i wodę, umieszczać portale do głównych miast, a nawet zarabiać na tym złoto.

World of Warcraft Mag Jaina

ZALETY: Łatwe rolnictwo; Możliwość tworzenia własnych portali żywnościowych i przywoływania.

CONS: Niektóre najazdy wymagają posiadania określonej specjalizacji talentów; wokół jest wielu magów!

Paladyn

Jest to pierwsza ekskluzywna klasa frakcji dostępna tylko dla graczy Sojuszu. Paladyni w World of Warcraft: Klasyczna gra końcowa byli uważani za jednych z najlepszych uzdrowicieli pojedynczych celów. Jednak inne specyfikacje Paladyna nie były tak popularne. Podczas gdy Paladyni Ochrony znaleźli swoje miejsce w tankowaniu grup mobów w lochach, Paladyni Odwetu nie byli zbyt popularni w końcowej fazie gry. Jednak Paladins byli niesamowitymi graczami zdobywającymi poziomy i uczestnikami World PvP ze względu na ich niesamowite umiejętności użytkowe i przyciski „o cholera”, takie jak Nakładanie rąk lub Bańka.

World of Warcraft Paladin Uther

ZALETY: Niesamowite umiejętności użytkowe; Zbroja płytowa kochanie!

CONS: Nie wszystkie specyfikacje były wykonalne w końcowej fazie gry; dostępne tylko dla Sojuszu.

Kapłan

Kapłan był uważany za najlepszego uzdrowiciela w Vanilla WoW. Kapłani mieli największy wybór zaklęć leczniczych i ochronnych, które można było zastosować w różnych sytuacjach. Z tego powodu Kapłani z łatwością znajdowali grupy i gildie. Jeśli zdecydujesz się na wyrównywanie kapłana, spodziewaj się przypadkowych szeptów od innych graczy zapraszających cię do dołączenia do ich grupy jako uzdrowiciela. Kapłani Cienia byli również uważani za jednych z najlepszych pojedynków w grze, szczycących się poważnymi obrażeniami i leczeniem.

kapłan świata warcrafta

ZALETY: Świetni uzdrowiciele PvP i PvE; łatwe do znalezienia grupy

CONS: Jako Cień nie zostaniesz zaproszony do rajdu; gracze będą oczekiwać, że cały czas będziesz się leczył.

Łobuz

Jest powód, dla którego niektórzy gracze nazywali grę World of Roguecraft. Łotrzyk był jedną z najpopularniejszych klas w klasycznym WoW i nie bez powodu. Podczas wanilii Łotrzykowie osiągali najwyższe wskaźniki DPS w rajdach i lochach, ale ich główną siłą było światowe PvP. Łotrzykowie mogą skradać się przez wrogów, unikając niechcianych starć z przeciwną frakcją. Dodatkowo ogromna różnorodność umiejętności kontroli tłumu i wysokie obrażenia zadawane seriami uczyniły z nich najgorszy koszmar dla klas noszących ubrania. Jednak Łotrzykowie byli w trochę niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o wyposażenie w końcowej fazie gry, ponieważ większość ich elementów wyposażenia była przydatna również dla innych klas w grze.

World of Warcraft łotrzyk

ZALETY: Prawdopodobnie najlepsza klasa do World PvP; możliwość odblokowania rzeczy bez kluczy.

CONS: Trudno znaleźć grupę ze względu na ogromną popularność zajęć; w potrzebie różnych dodatkowych zasobów, takich jak trucizny, znikający proszek itp.

Szaman

Podobnie jak Paladyn Sojuszu, Szaman jest unikalną opcją klasową dla Hordy. Szaman szczyci się niesamowitą użytecznością grupową dzięki silnym wzmocnieniom poprzez totemy. Totem Windfury jest obowiązkowy w każdym rajdzie, podczas gdy Bloodlust w wersji Classic jest unikalny dla klasy Shaman. Restoration Shamans byli uznawani za najlepszych uzdrowicieli w grupie, podczas gdy inne specjalizacje były również niesamowite w środowisku PvP, zdolne do zadawania niesamowitych obrażeń. Dodatkowo szamani mogli nosić kolczugę, więc każdy element z mocą zaklęcia na kolczudze był prawie na pewno twój.

ZALETY: Prawdopodobnie najbardziej użyteczna klasa wsparcia w WoW: Classic; zdolność do reinkarnacji w tym samym miejscu w przypadku śmierci.

CONS: Dostępne tylko dla Hordy; przeciętny DPS, co oznacza, że ​​w końcowej fazie gry będziesz musiał przejść do Restoration.

Czarodziej

Z jakiegoś dziwnego powodu Warlock był niedostatecznie reprezentowany w Vanilla WoW. Jednak najmniej popularne nie oznacza, że ​​były złe. Czarnoksiężnicy mieli niesamowite obrażenia i kilka naprawdę wyjątkowych zdolności użytkowych, pozwalających im przywoływać graczy lub tworzyć Kamienie Zdrowia dla całej grupy. Podobnie jak Łowcy, Czarnoksiężnicy byli niesamowici dla graczy solo, z możliwością przywoływania różnych demonów, aby im pomóc.

World of Warcraft czarnoksiężnik gul'dan

ZALETY: Świetnie wyglądające wierzchowce na poziomie 40 i 60; nie zależy od many dzięki Life Tap.

CONS: Będziesz musiał wyhodować wiele Odłamków Duszy; Specyfikacja Affliction nie jest pożądana w rajdach.

Wojownik

Wojownik powinien być wyborem dla każdego, kto chce dostać się do gry końcowej. Protection Warriors w Classic WoW byli uważani za jednego z najlepszych tanków, budowanie talentu Fury było świetną opcją dla DPS, podczas gdy Arms dominowało w środowisku PvP. Jednak siła wojowników zależy od wyposażenia postaci, co oznacza, że ​​być może będziesz musiał poświęcić kilka godzin na znalezienie odpowiednich przedmiotów dla swojej klasy. Warto również wspomnieć, że Wojownik może być jedną z najtrudniejszych klas do awansu w World of Warcraft: Classic, ale bądźcie pewni, jeśli uda wam się osiągnąć maksymalny poziom i znaleźć odpowiedni sprzęt, Wojownik jest jedną z najsilniejszych klas w grze.

Wojownik World of Warcraft

ZALETY: Wszystkie drzewka talentów są realną opcją na koniec gry; łatwo jest znaleźć grupę jako Wojownik.

CONS: Zależny od biegów; niska prędkość poziomowania.