Ranking gier od najgorszego do najlepszego jest bardzo subiektywną sprawą. Nie ma sposobu na zestawienie najlepszych gier na świecie i nie jest to kontrowersyjne. Tutaj nie ma niespodzianek, każdy ma prawo do swojej opinii, a gry wideo to coś, co ma wiele różnych gatunków i aspektów, za którymi stoi silna społeczność.

Dlatego nie ma sensu wymyślać ostatecznej listy, która uszeregowałaby najlepsze gry w trybie TOP 10 lub TOP 5. Cel tutaj jest bardzo prosty – opisać cechy, które sprawiają, że gra jest jedną z najlepszych gier na świecie.

Długość życia

Istnieje mnóstwo gier, które szybko zyskują popularność i przez jakiś czas mają szaloną liczbę jednoczesnych graczy, ale potem równie szybko spadają. Kilka lat później – są zapomniane. Nawet jeśli w szczytowym momencie mogą być tak popularne, jak to tylko możliwe, fakt, że gra umiera w ciągu roku lub dwóch, oznacza, że ​​nie ma miejsca w rozmowie na bycie najlepszą!

Z drugiej strony, niektórym grom udało się przetrwać tak długo, że jest to niemal zadziwiające. Najlepsze gry na świecie osiągają dobre wyniki nie tylko w ciągu pierwszych kilku lat po ich wydaniu, ale utrzymują stałą bazę graczy nawet po dekadzie lub więcej swojego istnienia! W końcu mówimy tutaj o najlepszych z najlepszych, więc jeśli gra była świetna, nawet przez krótką chwilę, najprawdopodobniej nadal jest bardzo dobra. To po prostu nie jest „najlepszy na świecie” materiał!

Oto kilka najlepszych przykładów gier, które pozostają aktualne od ponad dekady!

Diablo 2ten absolutny klasyk został wydany w 2000 roku. 19 lat temu! Czy to nie sprawia, że ​​czujesz się staro? Przez najdłuższy czas Diablo 2 było w rozmowach na temat jednej z najlepszych gier na świecie i nadal ma stałą bazę graczy. Jasne, większość graczy szuka nostalgii, ale nie wróciliby do gry, gdyby nie była to absolutna rewelacja!

SkyrimSkyrim nie jest tak stary jak Diablo 2, ale nie jest też wiosennym kurczakiem! Najbardziej imponującą rzeczą w wydaniu Bethesdy z 2011 roku jest to, że nadal jest to jedna z najlepszych gier eksploracyjnych, w które można teraz grać, bez wyjątku. Nawet przy możliwościach, jakie dają nowoczesne silniki do gier, wciąż bardzo trudno jest pokonać Skyrim, co zdecydowanie wystarcza, by uznać Skyrim za jedną z najlepszych gier na świecie!

StarCraft – kolejna gra Blizzarda. Wygląda na to, że mają tajną formułę, aby gry działały. Oryginalna gra została wydana w 1998 roku, a serwery online gry nadal działają! Jasne, rozgrywka i grafika są przestarzałe, ale wciąż ma stałą bazę graczy, co jest niesamowite w przypadku gry, która ma ponad dwie dekady!

Jest to kategoria, której nie można zastosować do niektórych nowszych gier, ale nie można zaprzeczyć, że gry, które zachowują aktualność przez dziesięciolecia, muszą należeć do najlepszych gier na świecie.

Baza graczy

Jedynym sposobem na utrzymanie szumu wokół gry jest posiadanie stałej bazy graczy. Dzieje się tak zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy gry są popularne nie tylko ze względu na aspekt grania, ale także oglądania, jak grają inni! Twitch to niezwykle popularna platforma do przesyłania strumieniowego, na której codziennie miliony ludzi oglądają grę innych graczy lub artystów. Jeśli gra ma stałą bazę graczy, zyska więcej uwagi na Twitchu, co pomoże zatrzymać graczy!

Nie oznacza to, że gry, które widzisz na szczycie listy na Twitchu, są najlepszymi grami na świecie, jednak jest to z pewnością wskazówka! Jeśli gra przyciągnie ponad 100 000 jednoczesnych graczy w ciągu dnia i jest również zabawna do oglądania, oznacza to, że coś zostało zrobione dobrze w tej grze. Co zaskakujące, jeśli chodzi o bazę graczy, niekoniecznie jest ona zdominowana przez zupełnie nowe gry.

Gry takie jak GTA V, Hearthstone, Counter Strike globalna ofensywa, oraz Liga Legend wszystkie znalazły się w pierwszej dziesiątce, jeśli chodzi o jednoczesnych graczy w roku 2018, mimo że wszystkie ukazały się w latach 2009-2014. Takie gry jak Fortnite oraz PUBG są również szalenie popularne, jednak muszą zostać na dłużej, aby zostać uznanymi za najlepsze gry na świecie.

Grafika, dźwięk i mechanika

To proste, słowo „najlepszy” sugeruje, że gra ma bardzo mało wad i takich rzeczy, grafiki, dźwięku i mechaniki nie może zabraknąć. Zrozumiałe, że gra sprzed 20 lat nie będzie tak dobra w tym przedziale, jak nowa, dlatego jedynym uczciwym sposobem na ich porównanie jest sprawdzenie, jak dobre były w momencie ich wydania.

Skyrim ponownie przychodzi mi na myśl, ponieważ sposób, w jaki wyglądał i był przełomowy, kiedy został wydany po raz pierwszy w 2011 roku. Co zaskakujące, nadal trzyma się bardzo dobrze, nawet jeśli nie może dokładnie konkurować z najlepszymi wydawnictwami high-end więcej, wciąż jest tam do rozważenia jako jedna z najlepszych gier na świecie!

Inne gry, które od razu przychodzą na myśl, to najnowsze Remake Resident Evil 2, Assassin’s Creed: Odyssey, Pole bitwy Va nawet niektóre indie, takie jak Pusty Rycerz lub Wewnątrz, z których oba są niesamowite w swoim gatunku. Połączenie muzyki, efektów dźwiękowych, grafiki i płynnej rozgrywki w takich grach tworzy uczucie, które sprawia, że ​​chcesz zostać i grać na zawsze!

Wnioski

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, że najlepsze gry na świecie to te, w które lubisz grać, a jeśli nie widzisz tutaj swojej ulubionej gry, nie oznacza to, że nie jest tak dobra jak inne . Jednak patrząc na ten temat obiektywnie, takie czynniki jak baza graczy, długowieczność i klimat gry są niezbędne dla gry, jeśli ma ona być uznana za najlepszą!