Najwyraźniej John Wick dostanie własną grę wideo. Jednak nie jest to coś, czego można by się spodziewać. To nie jest strzelec. Nawet nie blisko. Zamiast tego deweloper Bithell Games, znany ze współpracy z Volume, Subsurface Circular i Thomas Was Alone, postanowił umieścić Johna Wicka w gatunku strategii.

Twórcy opisują John Wick Hex jako szybką, zorientowaną na akcję grę strategiczną, która sprawia, że ​​myślisz i uderzasz jak John Wick. W rzeczywistości rozgrywka bardzo przypomina inne turowe taktyczne gry walki, takie jak XCOM. Będziesz musiał planować ruch, oszczędzać amunicję i wykorzystywać otoczenie na swoją korzyść. John Wick Hex posiada również bardzo wyrazistą i kolorową oprawę graficzną.

Bithell Games mówi również, że gra będzie miała nową historię, rozszerzającą historię przedstawioną w filmach. Dodatkowo w nowej grze pojawia się wielu aktorów znanych z filmu. Według twórców, głosy postaciom udzielą Ian McShane i Lance Reddick. Wkrótce powinno zostać ogłoszonych więcej aktorów i mamy nadzieję, że John Wick Hex będzie w stanie nakłonić Keanu Reevesa do podkładania głosu bohaterowi.

Obecnie nie ma oficjalnej daty premiery gry, ale możemy spodziewać się, że zostanie ona uruchomiona wystarczająco szybko. John Wick: Chapter 3 – Film Parabellum debiutuje w kinach 17 maja, więc gra nie powinna być daleko. John Wick Hex zostanie wydany wyłącznie w sklepie Epic Games na komputery PC i Mac, podczas gdy gracze konsolowi otrzymają grę w późniejszym terminie.