Epic Games wie, jak zachować świeżość i atrakcyjność Fortnite. Po kąpieli w poprzedniej aktualizacji gry, która przyniosła ogromną powódź, Battle Royale przygotowuje się do następnej aktualizacji o nazwie Joy Ride, która wprowadzi do gry różne pojazdy.

Zgodnie z wiadomościami, aktualizacja Joy Ride wprowadzi 4 wyjątkowe samochody – sedana Islander Prevalent, samochód sportowy Victory Motors Whiplash, pickupa OG Bear i sześciokołowca Titano Mudflap. Wszystkie te samochody będą pojawiać się na mapie w różnych losowych lokalizacjach, więc jeśli znajdziesz jeden, koniecznie zabierz go na przejażdżkę. Będziesz mógł jeździć samodzielnie lub zebrać drużynę i szybko przemierzać mapę.

Te samochody można zatankować na dowolnej stacji benzynowej na mapie. Jeśli nie jesteś blisko jednego, możesz znaleźć kanistry z gazem do rzucania rozrzucone po całej wyspie. Można je ponownie napełnić, nadmuchać lub… cóż, nie wiemy, co jeszcze można zrobić z kanistrą, ale jesteśmy prawie pewni, że sobie z tym poradzisz.

Na koniec warto wspomnieć, że wszystkie samochody będą wyposażone w radio, dzięki czemu gracze będą mogli słuchać ulubionej muzyki podczas jazdy po wyspie. Według Epic Games przez cały dzień będzie kilka różnych stacji radiowych, które będą emitować melodie. Twórcy zapewnili również opcję wyłączenia licencjonowanych utworów audio, co będzie bardzo przydatne dla twórców treści Fortnite.

Chociaż transport w Fortnite nie jest nową rzeczą (poprzednie aktualizacje obejmowały wózki golfowe i łodzie), to po raz pierwszy Fortnite wprowadził kilka różnych rodzajów transportu jednocześnie. Ciekawie będzie zobaczyć, jak zmieni to dynamikę gry i jakie szalone sztuczki gracze będą mogli z nimi zrobić.