W zeszłym roku gracze PUBG Mobile otrzymali ekscytującą funkcję gry, która pozwalała graczom łączyć się i tworzyć klany graczy. Teraz wygląda na to, że ta funkcja trafia również na PC i konsole. Znany eksplorator danych PUBG o nazwie PlayerIGN udostępnił tweet, który najwyraźniej pokazuje dowody na to, że ten nowy system jest testowany wewnętrznie przez PUBG Corp.

Według przecieku utworzenie klanu będzie kosztować 5000 Punktów Bitewnych. Jeśli podane informacje mają być wiarygodne, oprócz zwykłych rankingów dla graczy bez klanów, gracze będą mogli również tworzyć grupy do 20 osób i wspinać się po szczeblach w oddzielnych rankingach.

Jeśli zawsze chciałeś stworzyć własny zespół PUBG, powinieneś znać kilka szczegółów na temat nowej funkcji. Po pierwsze, tytuł twojego klanu musi mieć od 2 do 15 znaków. Będziesz także musiał dostarczyć krótki tag o długości 2-4 znaków, slogan o długości 30 znaków i prezentację.

Chociaż powinieneś wziąć to wszystko z przymrużeniem oka, ponieważ wiadomości nie są jeszcze oficjalne, naprawdę mamy nadzieję, że ten wyciek jest prawdziwy. Ponieważ nowy sezon rankingowy PUBG jest tuż za rogiem, klany mogą pomóc społeczności w zjednoczeniu się i nawiązaniu nowych przyjaźni i rywalizacji.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ta niesamowita funkcja PUBG Mobile nie została dodana do gry wcześniej, przypominamy, że niedawno firma PUBG wprowadziła funkcję gry międzyplatformowej między graczami konsolowymi. Twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds mogą chcieć poczekać, aż gra krzyżowa zostanie w pełni zaimplementowana. Dodatkowo warto zaznaczyć, że wciąż nie ma nic o crossplayu między konsolami a PC.

W każdym razie miejmy nadzieję, że ten przeciek nie jest fałszywką. Chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości założyć własny klan Eneba PUBG.