Mija już 50 lat od powstania Konami, legendarna nazwa w branży gier. Tak doniosłą okazję należy odpowiednio uczcić, a firma właśnie to robi! W jaki sposób? W nadchodzących miesiącach wydadzą 3 różne kolekcje gier, są to kolekcja Arcade Classics, kolekcja Castlevania i kolekcja Contra, z których każda zawiera również e-book! E-booki będą zawierać ekskluzywne informacje o grach, a także wywiady z twórcami i inne intrygujące informacje, które jeszcze nie ujrzą światła dziennego!

Konami ogłosiło na razie tylko jedną datę premiery, czyli 18cz kwietnia, czyli premierę kolekcji Arcade Classics. Jeśli chodzi o pozostałe dwa, szacuje się, że zostaną one wydane w pewnym momencie w miesiącach letnich. Nikt też nie zostanie pominięty w zabawie, ponieważ wszystkie kolekcje zostaną wydane na wszystkich głównych platformach, czyli PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch!

Jeśli chodzi o zawartość kolekcji, jesteśmy pewni jedynie pełnej listy pierwszej, która zostanie wydana, ponieważ niektóre gry z kolekcji Castlevania i Contra nie zostały jeszcze ogłoszone. Oto gry, które zostały już ogłoszone:

Kolekcja klasycznych gier arkadowych:

-Nawiedzony zamek
-Siła życiowa (Salamander)
– Nemezis (Gradius)
-Wdrapywać się
-Grzmot Krzyża
-TwinBee
-Typhon (A-Jax)
-Vulcan Venture (Gradius II)

Kolekcja Castlevania (do tej pory):

-Castlevania
-Castlevania II: Zemsta Belmonta
-Castlevania III: Klątwa Drakuli
-Super Castlevania IV

Kolekcja Contra (do tej pory):

-Kontra
-Super kontra
-Super C
-Contra III: Wojny kosmitów

Niektóre z najlepszych gier w długiej i doświadczonej historii Konami zostały już ogłoszone jako część kolekcji, a jeszcze więcej czeka na ogłoszenie! Ponieważ co tydzień pojawiają się nowoczesne gry, w końcu jest coś, czym fani oldskulowych gier mogą się ekscytować!