Fani Resident Evil z niecierpliwością czekają na premierę kolejnej gry z serii. Resident Evil Village ma zostać wydany 7 maja na wielu platformach, a wraz ze zbliżaniem się premiery, otrzymujemy więcej informacji na temat tytułu. Wczoraj firma Capcom opublikowała garść wiadomości na temat historii gry, różnych trybów, stworzeń i wczesnej wersji demonstracyjnej dla tych, którzy chcą wypróbować grę przed podjęciem decyzji o zakupie.

Jakiś czas temu Capcom pozwolił graczom PS5 sprawdzić pierwsze demo Resident Evil Village, które było dostępne wyłącznie na konsoli. Jednak tym razem demo Resident Evil Village trafi na więcej platform, jednocześnie pozwalając fanom PlayStation uzyskać lepszy koniec kija. Według zapowiedzi nowe demo powinno trwać godzinę i będzie podzielone na dwie części – 30 minut dla zamku i 30 minut dla wioski.

Oto oficjalny harmonogram:

Daty demonstracyjne wszystkich platform (dostęp do wioski + zamku)

Daty demonstracyjne w Ameryce Północnej — jedna godzina

  • 1 maja – 2 maja o 17:00 czasu pacyficznego

Europejskie daty demonstracyjne

  • 2 maja – 3 maja o 2:00 czasu środkowoeuropejskiego

Daty demonstracyjne w Azji

  • 2 maja – 3 maja o 8:00 HKT

Daty wersji demonstracyjnej PlayStation Early Access

Daty demonstracyjne w Ameryce Północnej

  • 17 kwietnia – 17:00 czasu pacyficznego (wieś)
  • 24 kwietnia – 17:00 czasu pacyficznego (zamek)

Europejskie daty demonstracyjne

  • 18 kwietnia – 19:00 CEST (wieś)
  • 25 kwietnia – 19:00 CEST (Zamek)

Daty demonstracyjne w Azji

  • 18 kwietnia – 1 w nocy HKT (wieś)
  • 25 kwietnia – 1:00 KKT (Zamek)

Gracze na PlayStation 4 i PlayStation 5 mogą już wstępnie załadować wersję demonstracyjną Resident Evil Village, więc spodziewaj się, że wkrótce w Internecie pojawią się nowe filmy z rozgrywki (i niektóre Pani Dimitrescu memy oczywiście!).

Warto też wspomnieć, że pojawiło się jeszcze więcej wiadomości na temat Resident Evil Village. Capcom podzielił się kilkoma szczegółami na temat historii, rozmawiał o powrocie trybu The Mercenaries i podzielił się kilkoma wiadomościami na temat innych gier Resident Evil i przedsięwzięcia franczyzy w VR. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie obejrzyj pełną prezentację Resident Evil Showcase. Nagranie znajdziecie poniżej:

Zdecydowałeś się już na zdobycie kopii Resident Evil Village dla siebie? Koniecznie sprawdź nasze oferty na ten tytuł – możesz zaoszczędzić kilka dolców, zamawiając grę w przedsprzedaży w naszym sklepie. Resident Evil Village zostanie wydany na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Google Stadia 7 maja.