Nadprzyrodzony cud trzeciej osoby znany jako Kontrola jest już dostępny i jest całkiem niesamowity. Jednak mimo tego, że ten naginający zasady film science-fiction działa płynnie i dźwiękowo na PC, ma sporo problemów z korzystaniem z konsoli. Obecnie, jeśli posiadasz Xbox One X, masz szczęście, ponieważ spośród czterech wariantów konsoli, na których możesz uruchomić ten tytuł, właśnie Xbox One X działa na nim najlepiej – ale to nie znaczy, że wygrasz” tutaj również nie będzie żadnych problemów.

Stan Control jest nieco gorszy na PS4 Pro, a jeśli chodzi o podstawowe konsole PS4 i Xbox One… cóż, liczba klatek na sekundę może spaść nawet do 10 w niektórych sytuacjach, inne problemy obejmują systemy ładowania gier, a nawet wyskakujące tekstury. Nie należy jednak podchodzić do tego z natychmiastową paniką, ponieważ Remedy Entertainment już pracuje nad rozwiązaniem tych problemów i chociaż nie ma oficjalnych dat wprowadzenia poprawek, wszyscy powinniśmy mieć duże nadzieje.

Według Wpis na blogu Remedy, „W tej chwili zespół szuka możliwych sposobów ulepszenia optymalizacji konsoli w Kontroli, ale jak, mam nadzieję, rozumiesz, te rzeczy wymagają czasu i nie dzieją się za naciśnięciem przycisku (tak bardzo, jak byśmy tego chcieli) . Badamy również konkretne problemy, z którymi borykają się niektórzy gracze, i szukamy ich rozwiązania. Gdy będziemy mieć więcej informacji, z pewnością poinformujemy Cię o tym w naszych kanałach społecznościowych.”

Można spekulować, że poprawki te trafią do graczy wraz z następną aktualizacją Kontroli, która powinna wprowadzić rozmycie ruchu i przełączanie ziarna filmu, a także liczne funkcje mapy w grze, które powinny zapewnić użytkownikom więcej informacji, poprawić ich wyświetlanie, i przyspiesz czas ładowania całego procesu. Na marginesie, w tej wrześniowej aktualizacji nie otrzymamy obsługi HDR, ponieważ nie jest to główny cel dewelopera.

I chociaż obecna sytuacja jest raczej ponura dla graczy konsolowych, przynajmniej pecetowcy mogą się cieszyć. Gra jest fantastyczna na PC i oferuje wiele wartości rozrywkowych (gdy wszystko działa płynnie). Tak więc, jeśli nadal zastanawiasz się, czy Control jest warte twojej uwagi, czasu i wysiłku – zdecydowanie tak, jeśli posiadasz kompatybilny komputer, w przypadku konsoli – tylko czas pokaże. Chociaż jedno jest pewne; jeśli ktoś może znaleźć… remedium na obecne problemy, to jest to Remedy Entertainment.

Control wystartowało zaledwie kilka dni temu i pomimo obecnych problemów na konsolach, jest to tytuł dla fanów zjawisk nadprzyrodzonych. Mamy niezłą ofertę na wydanie na PC i zdecydowanie powinieneś spróbować.