Co za weekend dla wszystkich zainteresowanych profesjonalną sceną League of Legends! Jeśli nie śledziłeś wiadomości, największe coroczne międzynarodowe zawody, Mistrzostwa Świata League of Legends, były gospodarzem ćwierćfinału w ten weekend. Transmisje z wydarzeń przyciągnęły rekordową liczbę widzów na wielu platformach streamingowych i pobiły rekord ustanowiony przez finały Fortnite World Cup 2019.

Rekord padł w niedzielę w serii pomiędzy europejskim zespołem Splyce a koreańską potęgą SK Telecom T1. Według Wykresy e-sportu, w pewnym momencie liczba widzów serialu osiągnęła szczytową wartość 2 504 751 na wielu kanałach transmisji strumieniowej. Pamiętaj, że to tylko etap ćwierćfinałowy, więc rekord może zostać ponownie pobity w następny weekend, kiedy na scenie pojawią się półfinały.

Jeśli nie jesteś na bieżąco z Mistrzostwami 2019, powinieneś wiedzieć, że do walki o Puchar Przywoływacza pozostały już tylko 4 drużyny. W pierwszym pojedynku półfinałowym Invictus Gaming zmierzy się z FunPlus Phoenix w serii best-of-5 2 listopada. 3 listopada fani League of Legends będą mieli okazję być świadkami wyczekiwanego pojedynku pomiędzy G2 Esports i SK Telecom T1 – rewanżu finałów MSI 2019.

Według danych, League of Legends Worlds 2019 może stać się najczęściej oglądanym wydarzeniem e-sportowym w historii. Prawie każdy mecz barażowy oglądało jednocześnie około 2 milionów widzów i spodziewamy się, że podczas półfinałów i wielkiego finału, które zaplanowano na 10 listopada, liczby te wzrosną jeszcze bardziej.

Możesz szybko zapoznać się z konkurencją w oficjalnej Witryna e-sportowa League of Legends.