Jeśli spojrzysz na obecny przemysł filmowy, jest on zdominowany przez przeróbki i restarty. Gry wideo również przyjęły ten trend, ale w przypadku gier wideo jest to trochę bardziej skomplikowane. Wraz z postępem technologicznym wiele gier wideo wydaje się przestarzałych w różnych dziedzinach, od grafiki po sterowanie. Ma sens tylko to, że wielu programistów chce przenieść swoje klasyczne arcydzieła do współczesności dzięki odświeżonym schematom sterowania i świeżej warstwie farby.

Ale czy przeróbki gier wideo dorównują oryginałom? Odliczmy niektóre z najlepszych ponownych uruchomień gier wideo i przekonajmy się!

Remake Resident Evil 2

Kiedy po raz pierwszy pojawił się Resident Evil, stworzył cały gatunek survival-horror. Chociaż klasyczne gry wciąż mają swój urok, niezgrabne sterowanie czołgiem i przestarzała grafika mogą zniechęcić współczesnego gracza. Capcom trafił w dziesiątkę, przerabiając całą serię Resident Evil, zaczynając od pierwszej gry, aktualizując grafikę i ponownie z drugą, przerabiając grę od podstaw. W naszej książce to zwycięstwo!

Kup Resident Evil 2 Remake taniej.

Los

W tamtych czasach Doom był grą, która scementowała gatunek FPS w całej branży gier wideo, a id Software nadal jest uważane za jedno z najważniejszych studiów w branży gier. Klasyczny Doom nadal doskonale się trzyma i może się nim cieszyć zarówno oldschoolowi, jak i nowi gracze. Jednak w 2016 roku Doom guy powrócił i co to był za powrót! Doom był dokładnie taki, jak go sobie wyobrażaliśmy, kiedy graliśmy w niego po raz pierwszy w 1993 roku. Jeśli chcesz ożywić i zrestartować serię, Doom jest dokładnie tym, czym możesz to zrobić!

Nie grałeś jeszcze w Dooma? Zdobądź zarówno Doom, jak i jego kontynuację Doom Eternal taniej

Mortal Kombat

Każdy wie, czym jest Mortal Kombat. Jednak gra odpowiedzialna za stworzenie systemu ratingowego ESRB na przestrzeni lat szła tylko w dół. Nie udało mu się odzyskać magii tego, co sprawiło, że seria była świetna i ciągle szukała nowego miejsca pod słońcem. Kto wie, wszystko, co Mortal Kombat musiał zrobić, to powrót do korzeni. Szybko do 2011 roku, kiedy MK powróciło do swojego stylu walki 2D ze zaktualizowaną rozgrywką i grafiką. Ofiary śmiertelne nigdy nie były bardziej brutalne i krwawe.

Kup Mortal Kombat XI taniej.

Trylogia Tomb Raidera

Tomb Raider Angel of Darkness był wyrokiem śmierci dla ulubionego łowcy skarbów. Na szczęście nie było to trwałe iw 2013 roku panna Croft powróciła. Nowy Tomb Raider położył nacisk na fabułę i eksplorację, dzięki czemu Lara stała się czymś więcej niż tylko miłą dla oka, umacniając ją w panteonie największych kobiecych bohaterek akcji.

Zdobądź taniej trylogię restartu Tomb Raider. Odkryte groby czekają!

Dusze Demonów

Przed Dark Souls istniał Demon’s Souls, który był punktem zwrotnym dla ukochanego teraz FromSoftware Studios. Potem, jak mówią, reszta jest historią. Wraz z premierą PlayStation 5 firma Bluepoint Games przerobiła Demon’s Souls na tytuł premierowy na PS5, pozostając wiernym oryginałowi i prezentując najlepsze funkcje, jakie PS5 ma do zaoferowania. To początek gatunku Souls w najlepszym możliwym kształcie i formie.

Poznaj początki gatunku Souls. Zdobądź taniej Demon’s Souls na PS5.

Jeśli grałeś w którąś z tych gier, wiesz, że ponowne uruchomienie gier wideo to doskonały sposób na poznanie ulubionych gier w nowym świetle. Pozwala również nowym graczom odkrywać klasyczne franczyzy, które utorowały drogę grom, w które gramy i które kochamy dzisiaj.