Kilka tygodni temu podzieliliśmy się niesamowitymi wiadomościami o planach Hangar13 dotyczących remake’u oryginalnych gier Mafia na konsole obecnej generacji. Chociaż pierwotnym planem było wydanie tych gier latem, deweloper zdecydował się zmienić termin. Mafia: Definitive Edition została przesunięta o kilka tygodni i będzie dostępna od 25 września.

Wiadomość została ogłoszona za pośrednictwem wiadomości na Twitterze:

Pierwotnie gra miała ukazać się 28 sierpnia, ale zgodnie z komunikatem plany uległy zmianie w związku z trwającą pandemią COVID-19. Jak stwierdzili twórcy: „ostatnią rzeczą, jaką chcemy zrobić, jest kompromis w jakości doświadczenia”, więc opóźnienie ma sens w przypadku tak bardzo oczekiwanego projektu pasji.

Jednak na najbardziej oddanych fanów czeka latem coś specjalnego. Tuż po publicznym opóźnieniu gry twórcy udostępnili także kolejny tweet, w którym zaznaczyli w kalendarzu 22 lipca. Za dwa tygodnie w końcu zobaczymy, co Hangar13 zrobił z grą i będziemy mieli szansę rzucić okiem na rozszerzone fragmenty rozgrywki.

W każdym razie starsze wersje Mafia Trilogy są nadal dostępne do pobrania, więc jeśli Twoja cierpliwość jest ograniczona, koniecznie sprawdź naszą cenę. Wiemy, że nie wygląda tak dobrze jak remake, ale gra jest wciąż taka sama.