W ostatnich dniach PAX East 2019 twórcy gry Magic: The Gathering zapowiedzieli kolejny dodatek do najpopularniejszej kolekcjonerskiej gry karcianej na świecie. Nowy zestaw nazywa się War of the Spark i skupi się na kartach Planeswalker.

Nowe rozszerzenie do gry zostało ogłoszone bardzo niesamowitym zwiastunem, który zawiera mistrzowską animację i niektóre aspekty wiedzy kryjącej się za nowym zestawem. W tej chwili liczba wyświetleń na platformie YouTube zbliża się do 4,5 miliona, co sprawia, że ​​zwiastun War of the Spark jest jednym z najpopularniejszych materiałów wideo na kanale gry. A minął tylko jeden dzień…

Taka popularność może wynikać z faktu, że War of the Spark będzie pierwszym zestawem Magic: The Gathering wydanym po raz pierwszy cyfrowo w grze Magic: The Gathering Arena. Nowy zestaw zadebiutuje w grze 25 kwietnia. Jeśli chodzi o świat rzeczywisty – wydarzenie przedpremierowe rozpoczyna się 27 stycznia.

W oparciu o karty, które zostały ujawnione do tej pory, War of the Spark wydaje się kłaść ogromny nacisk na karty planeswalkerów. Nowy zestaw zawiera 36 planeswalkerów i jeszcze więcej kart, które mogą wchodzić w interakcje z planeswalkerami. Możesz je sprawdzić w oficjalnej wersji Witryna Magic: The Gathering.