Marvel’s Avengers nawet jeszcze się nie uruchomiło, ale to nie powstrzymuje twórców przed ogłoszeniem przyszłej zawartości gry. W najnowszej aktualizacji deweloperskiej firma Crystal Dynamics podzieliła się swoimi planami dotyczącymi kolejnego bohatera popremierowego – przyjaznego Spider-Mana z sąsiedztwa. Jednak ten bohater będzie dostępny wyłącznie na konsole i będzie dostępny tylko dla graczy PlayStation.

O ile taka decyzja twórców nie dziwi (prawa do wykorzystania Spider-Mana posiada Sony), o tyle część fanów nie była zadowolona z ekskluzywności bohatera. Według Crystal Dynamics, Spider-Man wraz z własną kampanią fabularną zostanie dodany do wersji Marvel’s Avengers na PlayStation gdzieś w 2021 roku. Warto jednak zaznaczyć, że deweloper nie wspomniał, czy będzie to w pełni ekskluzywny dodatek. Po burzy, jaka rozpętała się w mediach społecznościowych, bohater może jakiś czas później pojawić się w innych wersjach gry.

Chociaż zawartość dostępna wyłącznie na konsole nie jest nową koncepcją w branży gier, fani nigdy nie będą z niej zadowoleni. Kupowanie Marvel’s Avengers na innych platformach oznacza, że ​​świadomie decydujesz się na zakup pomniejszej wersji gry. Aby to naprawić, Crystal Dynamics może planować dać graczom Xbox i PC również kilka ekskluzywnych postaci (X-Men na Xbox?), Ale to nie zmieni faktu, że nie będziesz mógł grać w pełną wersję gra. Obecnie jedyną rozsądną opcją wydaje się zakup gry na PlayStation. Cóż, dopóki Xbox lub PC nie otrzymają ekskluzywnej zawartości. W każdym razie my tylko włóczymy się…

Branża gier jest dziwna, a te wojny konsolowe czynią ją jeszcze dziwniejszą. Do 2021 roku pozostało jeszcze trochę czasu, a większość graczy Marvel’s Avengers może nawet nie grać w tę grę tak długo. Przypominamy, że premiera gry zaplanowana jest na 4 września. Możesz zamówić swoją kopię gry w przedsprzedaży w naszym sklepie.