Jeśli się zastanawiasz, wyczekiwana gra Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers, nie będzie tylko grą PlayStation 4 gra. Nowy post na blogu PlayStation informuje, że każdy, kto kupi grę na swoim PS4, będzie mógł ją otrzymać na PlayStation 5 za darmo.

Wiadomość została ogłoszona przez CTO Crystal Dynamics, Gary’ego Snethena, który przedstawił plany na przyszłość. Według postgdy tylko zespół otrzymał zestaw rozwojowy nowej generacji, firma Crytal Dynamics rozpoczęła prace nad wersją gry Marvel’s Avengers na PS5, która powinna być pełna ulepszeń w porównaniu z wersją na PS4.

„PS5 znacznie podnosi poprzeczkę wydajności i grafiki dla konsol. Nowy procesor graficzny pozwala nam zwiększyć rozdzielczość tekstur, przesunąć wyższy poziom szczegółowości dalej od gracza, poprawić naszą okluzję otoczenia, ulepszyć nasze filtrowanie anizotropowe i dodać wiele nowych funkcji graficznych, takich jak stochastyczne odbicia w przestrzeni ekranu z rozpoznawaniem kontaktu ostrzenie.”

Ponadto nowa wersja Marvel’s Avengers będzie charakteryzować się krótszymi czasami ładowania dzięki dyskowi SSD konsoli i wykorzystywać haptyczne sprzężenie zwrotne kontrolera DualSense.

Jednak nie ma wzmianki o Xbox Series X i czy otrzyma podobny rodzaj umowy. Przypominamy, że Marvel’s Avengers nie jest grą na wyłączność i jest planowana na 4 września na PC, PS4, Stadia i Xbox One. Teraz możemy dodać wersję na PS5, która zostanie wydana wraz z premierą konsoli nowej generacji.