Wbrew powszechnej opinii Heroes of the Strom jeszcze nie umarło. Podczas gdy aktualizacje gier stały się ostatnio nieco rzadsze, twórcy Blizzarda wciąż znajdują czas, aby wydać kilka nowych doświadczeń. Najnowsza aktualizacja przyniosła nowe wydarzenie w grze o nazwie Nexomania II oraz nowego bohatera, który będzie znany każdemu Overwatch fanka – Mei.

Nexomania II będzie letnim wydarzeniem HotS i powinna być dostępna od 23 czerwca do 7 września. Będzie oferować kilka misji w grze i fajne nowe nagrody pochodzące ze skrzynek z łupami Nexomania II.

Jeśli chodzi o Mei, jest dość prostą bohaterką. Ci, którzy grali w Overwatch, uznają umiejętności Mei za bardzo znajome. Oto jak opisuje ją Blizzard:

Nowy bohater: Mei, klimatolog

Błyskotliwy umysł o pogodnym usposobieniu, dr Mei-Ling Zhou dołączyła do Overwatch, aby pomóc rozwiązać narastające światowe problemy klimatyczne. Uzbrojona w szereg technologii zmieniających pogodę, Mei walczy teraz, by chronić swoich przyjaciół i zabezpieczyć przyszłość niespokojnego świata.

Cecha

Krio-zamrażanie [D] – Mei otacza się lodem, zyskując szybko rozkładającą się tarczę, która pochłania do 1104 obrażeń. Gdy jest aktywna, ta Tarcza zapewnia Niepowstrzymany i przywraca do 35% maksymalnego Zdrowia.

Podstawowe umiejętności

Śnieżna ślepota [Q] – Rzuć śnieżką, która trafia we wszystkich wrogów na danym obszarze. Trafieni wrogowie otrzymują 70 pkt. obrażeń, są spowolnieni o 35% i oślepieni na 1,5 sek.

Burza śnieżna [W] – Rozkaż Śnieżce, aby wywołała zamieć w miejscu docelowym na 2 sekundy. Wrogowie w zamieci otrzymują 13 pkt. obrażeń co 0,25 sek. i są spowolnieni o 7%, kumulując się do 35%. Kiedy zamieć się kończy, wrogowie znajdujący się na jej obszarze otrzymują dodatkowe 75 pkt. obrażeń i zostają ogłuszeni na 1,25 sek.

Lukier [E] – Szybko przesuń w wybranym kierunku. Kiedy ten efekt się kończy, wrogowie w pobliżu Mei zostają odrzuceni, otrzymują 52 pkt. obrażeń i zostają spowolnieni o 80%, które szybko zanikają w ciągu 1,5 sek.

Zdolności heroiczne

Lawina [R1] – Po 0,5 sek. rzuca potężną kulą śnieżną, która pochłania wrogich bohaterów na swojej drodze. Na końcu swojej drogi śnieżka rozpada się, uwalniając pochłoniętych bohaterów, zadając im 220 pkt. obrażeń i ogłuszając ich za 0,5 za każdego pochłoniętego bohatera.

Ściana Lodu [R2] – Po 0,75 sekundy opóźnienia tworzy nieprzekraczalną ścianę, która zatrzymuje trafionych wrogich bohaterów na 2,5 sekundy. Kiedy ściana wygasa, uwięzieni bohaterowie zostają spowolnieni o 75% i zanikają w ciągu 3 sekund.

Wszystko to jest obecnie dostępne na PTR (Player Testing Realm), więc wszystko może jeszcze ulec zmianie… W każdym razie w tej łatce pojawi się całkiem sporo rzeczy, więc jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie sprawdź jej notatki na temat oficjalna strona. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że w Heroes of the Storm przynajmniej część graczy powróci, aby wypróbować nowe rzeczy.