Metacritic wprowadza pewne zmiany na swojej stronie internetowej, aby walczyć z bombardowaniem recenzji użytkowników. Od teraz każda gra na stronie zostanie zablokowana na 36 godzin i użytkownicy nie będą mogli publikować żadnych pozytywnych ani negatywnych recenzji.

Według oświadczenia przedstawiciela serwisu Metacritic powinno to pomóc w walce z fałszywymi recenzjami i bombardowaniami recenzji.

„Niedawno wprowadziliśmy okres oczekiwania na wszystkie recenzje użytkowników w naszej sekcji gier, aby zapewnić naszym graczom czas na zagranie w te gry przed napisaniem recenzji. Ten nowy okres oczekiwania na recenzje użytkowników został wprowadzony w sekcji Gry Metacritic i został oparty na badaniach opartych na danych oraz przy udziale krytyków i ekspertów branżowych.

Chociaż oświadczenie nie wspomina o żadnych konkretach, możemy założyć, że The Last of Us Part II było ostatnią instancją, która skłoniła Metacritic do wdrożenia tej zmiany. Zaledwie kilka godzin po premierze gra otrzymała tysiące złych recenzji od użytkowników, którzy sami w nią nie grali.

W ostatnich latach bombardowanie recenzjami stało się jedną z najczęstszych form protestu w Internecie. Te negatywne recenzje zwykle nie mają wiele wspólnego z ogólną jakością gry. Kampanie przeciwko grze są zwykle organizowane przez określone osoby, którym nie podobał się określony fragment lub szczegół tytułu. Kampanie bombardowań z poprzednich recenzji dotyczyły gier takich jak Call of Duty: Modern Warfare (ponieważ Rosjanie w grze są przedstawiani jako antagoniści), Death Stranding, Warcraft III: Reforged, Pokemon Sword and Shield, Animal Crossing: New Horizons i nie tylko.