Dwa tygodnie temu pisaliśmy artykuł w sprawie rozpoczęcia nowego wyścigu World First do najnowszego rajdu World of Warcraft Eternal Palace. Po prawie dwóch tygodniach nieustannych najazdów, wyścig zakończył się kolejnym zwycięstwem gildii Method, która jako pierwsza zabiła bossa ostatniego rajdu, królową Azsharę.

Wyścig rozpoczął się 16 lipca. Jak wszyscy się spodziewali, trzej pierwsi bossowie Eternal Palace byli dość łatwi dla czołowych światowych gildii, ale pierwsze poważne wyzwanie rzucił czwarty boss rajdu, Lady Ashvane. Zwyczajni pretendenci do tytułu World First z Ameryki Północnej, Limit, walczyli pierwszego dnia z Lady Ashvane, więc gildie z Europy miały szansę nadrobić zaległości. Metoda objęła prowadzenie pomimo 12-godzinnej przewagi:

Ale to nie trwało długo. Po nocnym odpoczynku Limitowi udało się również pokonać bossa i przejść do następnego. Z każdym bossem prowadzenie zmieniało się między metodą a limitem, aż obie gildie uderzyły w ścianę na Za’qul. Boss został po raz pierwszy zabity przez Limita przy 185 próbie.

Jednak po Za’qul, Królowa Azshara wydawała się nie do pokonania w pierwszym tygodniu, więc obie gildie zdecydowały się zresetować rajd i ponownie wyczyścić, spodziewając się zdobyć kilka potężnych przedmiotów. Inne gildie z regionów NA, UE i Azji również zdołały nadrobić zaległości, więc prawdziwy wyścig dopiero się zaczynał. Jednak nawet po ponownym wyczyszczeniu boss wydawał się zbyt trudny do pokonania, więc Blizzard wkroczył i osłabił licznik czasu wściekłości dodawanych przez królową Azsharę.

Limit zdecydował się zachować swój skład i leczyć walkę trzema, podczas gdy Method wybrał bardziej ryzykowną strategię, mając tylko dwóch uzdrowicieli w swoim składzie. Limit miał cały dzień postępu po osłabieniu, jednak ich najlepsze przyciąganie było o 10 procent za mało, by zabić Azsharę. To był wyścig Methoda, aby wygrać, i tak też zrobili, zdobywając 13. tytuł Pierwszego Świata dla gildii. Możesz sprawdzić klip z zabójstwa tutaj.

Wieczny Pałac Azshary, Metoda ściera:

  • Dowódca Śiwara: 0
  • Behemot z Czarnej Wody: 0
  • Blask Azshary: 0
  • Lady Ashvane: 37
  • Orgozoa: 58
  • Dwór Królowej: 17
  • Za’qul: 169
  • Królowa Azshara: 356

Warto również zauważyć, że podczas transmisji Method namawia widzów do przekazywania pieniędzy na rzecz fundacji Save the Children. Po dwóch tygodniach streamowania gildii udało się zebrać ponad 66 tysięcy dolarów na cele charytatywne.