4A Games, twórcy docenionego przez krytyków postapokaliptycznego FPS-a Metro Exodus, ogłosili, że planują wydanie dwóch rozszerzeń DLC do gry. Każde ze wspomnianych rozszerzeń powinno zawierać unikalne historie z dogłębnym skupieniem się na nowych postaciach.

Pierwszy nosi tytuł The Two Colonels i opowiada o pułkowniku Chlebnikowie. Gracze będą musieli poprowadzić nową postać z powrotem do domu. Oprócz nowej fabuły, to rozszerzenie będzie zawierało również kilka aktualizacji rozgrywki i wprowadzi graczy w nową broń: miotacz ognia. Jej premiera jest zaplanowana na lato tego roku.

4A Games podzieliło się również kilkoma szczegółami na temat swojego drugiego rozszerzenia DLC, które ma wystartować na początku przyszłego roku. Według dewelopera rozszerzenie zaprezentuje nowy sandboksowy poziom survivalowy wzorowany na Władywostoku. Poziom będzie zawierał zrujnowane budynki przemysłowe, rozpadające się dzielnice mieszkalne i zniszczone przez tsunami porty pełne potworów. W tym dodatku do Metro Exodus gracze przejmą kontrolę nad Samem, byłym amerykańskim żołnierzem piechoty morskiej, który chce wrócić do swojego kraju.

Więcej o planowanych DLC można przeczytać na stronach gry oficjalna strona internetowa. Obecnie nie ma dostępnych dokładnych dat wydania żadnego z rozszerzeń DLC, a jedynie przybliżone szacunki. Jesteśmy jednak pewni, że po targach E3 2019 będziemy mogli dokładnie zaznaczyć nasze kalendarze. Jeśli nigdy nie grałeś w Metro Exodus, teraz jest idealny moment, aby zacząć nadrabiać zaległości.