Wczoraj Microsoft w końcu ujawnił swoje plany dotyczące długo oczekiwanej gry Microsoft Flight Simulator na PC. Według newsa gra będzie miała trzy różne wersje – wszystkie wystartują 18 sierpnia.

Wersja standardowa będzie najtańszą opcją i będzie zawierała 20 różnych samolotów i 30 lotnisk. Dostępna jest również edycja deluxe Microsoft Flight Simulator, która będzie zawierała 25 samolotów i 35 lotnisk. Wreszcie, jeśli chcesz uzyskać wszystko ze swojej gry, kosztowna edycja deluxe premium da ci dostęp do 30 samolotów i 30 lotnisk.

Warto zauważyć, że bez względu na to, którą wersję gry wybierzesz, nadal będzie ona dzielić Twoją przestrzeń powietrzną z innymi graczami. Microsoft Flight Simulator oferuje wspólne środowisko, które obejmuje te same ścieżki pogodowe i rzeczywisty ruch lotniczy.

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o Microsoft Flight Simulator, powinieneś wiedzieć, że jest to gra, która pozwoli ci podróżować po świecie i odwiedzić ponad 2 miliony miast, rozległe środowiska, od gór po drogi, drzewa, rzeki, ruch zwierząt i dużo więcej. W grze będziesz sterować prawdziwymi samolotami i wystawiać na próbę swoje umiejętności pilotażu.

Warto również wspomnieć, że Microsoft Flight Simulator będzie dostępny w Xbox Game Pass dla abonentów PC.