Wygląda na to, że Microsoft przygotowuje się do nowego rozdziału wojen konsolowych. Wczoraj firma ogłosiła, że ​​połączy dwa najpopularniejsze Xbox usługi live w jedno – Project xCloud i Xbox Game Pass staną się Xbox Game Pass Ultimate. Nowa usługa będzie subskrypcją all-inclusive, umożliwiającą użytkownikom korzystanie z praktycznie każdego ekosystemu gier Microsoftu za jedną opłatą.

Xbox Game Pass Ultimate zapewni graczom dostęp do gier w chmurze, co oznacza, że ​​będą mogli grać w swoje gry gdziekolwiek się znajdują, biblioteki Xbox Game Pass (konsola i PC), w tym wczesny dostęp do nowych gier, limitowanych wersji demonstracyjnych, łupów w grach i tak dalej .

W specjalny wpis na blogu Phil Spencer, szef Xbox, stwierdził, że dzięki tej nowej usłudze ich głównym celem jest uczynienie gier bardziej integracyjnymi, bardziej wciągającymi, lepiej połączonymi i bardziej społecznościowymi.

„W Xbox słuchamy tego, co wy – gracze, twórcy gier i twórcy treści – mówicie nam, czego oczekujecie od przyszłości gier. Bazując na waszych opiniach, budujemy przyszłość, w której ty i twoi znajomi będziecie mogli grać w najgłębsze, najbardziej wciągające i interaktywne gry, jakie kiedykolwiek stworzono na konsoli Xbox, komputerze PC i urządzeniach mobilnych”.

Jego post kontynuuje zaangażowanie Xboxa w społeczność, stwierdzając, że zespół zajmie się nękaniem i toksycznością dzięki nowej technologii, będzie pracował nad tytułami międzygeneracyjnymi dzięki wstecznej kompatybilności i wiele więcej. To interesująca lektura i może zmienić impet zbierania nowej generacji na Xboksa. W połączeniu z kilkoma dużymi nowymi tytułami, które mamy nadzieję zobaczyć w nadchodzącym Xbox Games Showcase, może to być sporym ciosem dla Sony.

A gdzie konkurencja wśród konkurentów, klienci końcowi zawsze wygrywają. Gratulacje z góry!