Jeśli masz dość „mechaniki niespodzianek”, z przyjemnością dowiesz się, że najwięksi producenci sprzętu do gier – Microsoftu, Sonyoraz Nintendo – w końcu zaczął brać sprawy na poważnie. Zgodnie z nowym ogłoszeniem ESA (Entertainment Software Association), wszystkie trzy największe firmy zgodziły się wymagać, aby gry z płatnymi skrzynkami z łupami uwzględniały szanse na zdobycie określonego łupu.

oświadczenie ESA brzmi:

„Aby kontynuować te wysiłki, kilku liderów branży gier wideo ogłasza nowe inicjatywy, które mają pomóc konsumentom w dokonywaniu świadomych wyborów dotyczących ich zakupów, w tym skrzynek z łupami. Główni producenci konsol – Sony Interactive Entertainment, operator platformy PlayStation, Microsoft, operator Xbox i Windows oraz Nintendo, operator platformy do gier Nintendo Switch – zobowiązują się do przyjęcia nowej polityki platformy, która będzie wymagać płatnych skrzynek z łupami w grach tworzonych na ich platformy do ujawniania informacji na temat względnej rzadkości lub prawdopodobieństwa uzyskania losowych wirtualnych przedmiotów. Te wymagane ujawnienia będą miały również zastosowanie do aktualizacji gier, jeśli aktualizacja doda nowe funkcje skrzynek z łupami. Dokładny czas wprowadzenia tego wymogu ujawnienia jest wciąż opracowywany, ale twórcy konsoli celują w rok 2020 w celu wdrożenia polityki.

Oznacza to, że gdzieś w przyszłym roku wszystkie gry z płatnymi skrzynkami z łupami, które odmówią zgodności z nową dyrektywą, nie będą miały żadnej platformy, na którą mogliby się udać, w tym PC z systemem Windows. Warto jednak zaznaczyć, że ESA działa tylko w USA, więc obecnie nie jest jasne, czy nowa polityka zostanie wdrożona również w innych regionach. Ale jeśli tak się stanie, może to oznaczać koniec skrzynek z łupami, jakie znamy.

Według ESA kilku głównych wydawców zgodziło się już ujawnić względną rzadkość lub prawdopodobieństwo uzyskania wirtualnych przedmiotów w grze z zakupionych skrzynek z łupami. Lista podana w poście na blogu ESA obejmuje Activision Blizzard, BANDAI NAMCO Entertainment, Bethesda, Bungie, Electronic Arts, Microsoft, Nintendo, Sony Interactive Entertainment, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. Interactive Entertainment i Wizards of the Coast.

Więc… nigdy więcej zakupów w ciemno i hazardu, prawda? PRAWIDŁOWY?!