Wczoraj, podczas transmisji na żywo „Inside Xbox”, wiceprezes korporacyjny Matt Booty dołączył do gospodarza programu Larry’ego „Majora Nelsona” Hyrb’a i ogłosił, że dział Microsoftu zajmujący się tworzeniem gier korporacyjnych o nazwie Microsoft Studios zmieni nazwę na Xbox Game Studios. Chociaż zmiany nie wpływają na żaden z tytułów będących obecnie w fazie rozwoju, rebranding pokazuje, że dwie dekady, Xbox stała się silną marką w świecie gier – prawdopodobnie nawet silniejszą ostatnio niż Microsoft. To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft zmienia nazwę swojej sekcji tworzenia gier. Wcześniej było znane jako Microsoft Game Studios

Xbox Game Studios składa się z 13 oddzielnych zespołów deweloperskich odpowiedzialnych za gry, które wszyscy kochamy. Lista obejmuje 343 Industries, The Coalition, Compulsion Games, The Initiative, inXile Entertainment, Minecraft, Ninja Theory, Obsidian Entertainment, Playground Games, Rare, Turn 10 Studios, Undead Labs oraz grupę Global Publishing, która odpowiada za… , oczywiście.

W Poczta wydany zaraz po transmisji, Matt Booty dalej wyjaśnił nagłą zmianę, mówiąc, że firma rozszerzyła swoją działalność poza konsolę, a marka Xbox również ewoluowała od swoich pierwotnych korzeni.

„Dzisiaj Xbox jest naszą nową marką gier na wszystkich urządzeniach, bez względu na to, jak i gdzie chcesz grać lub z kim chcesz grać” – napisał Matt Booty w swoim poście.

To będzie zabawny rok dla firmy, ponieważ na rok 2019 zaplanowano wiele nowych wydań. Firma planuje wydać kilka ekskluzywnych tytułów, takich jak Rozprawa 3, Gears 5 oraz Ori and the Will of the Wisps. Firma ujawniła również, że w nadchodzącym roku Xbox Game Studios będzie również dostarczać duże aktualizacje treści do gier takich jak Morze złodziei, Forza Horizon 4oraz Minecraft.