Fani Minecrafta z niecierpliwością czekają na nową grę mobilną AR o tematyce Minecrafta o nazwie Minecraft Earth. Jeśli przypadkiem przegapiłeś wiadomości na ten temat, sugerujemy przeczytanie naszego poprzedniego post na blogu i zapoznaj się. Zwłaszcza teraz, gdy użytkownicy Androida mogą zapisać się do zamkniętych testów beta.

Do tej pory Minecraft Earth był dostępny tylko dla testerów iOS, którzy porównywali grę z Pokémon Go ze względu na technologię AR. Gracze mogli swobodnie wędrować po świecie i znajdować pobliskie przedmioty znane jako Tappables, które pozwalają graczom budować razem w rozszerzonej rzeczywistości. Testerów iOS było jednak zbyt mało, więc Microsoft postanowił zaprosić nieco więcej osób z urządzeniami z Androidem.

Aby zarejestrować się jako tester, musisz mieć urządzenie mobilne z systemem Android co najmniej 7. Ponadto musisz mieć co najmniej 18 lat i posiadać aktywne konto Microsoft lub Xbox Live. Jeśli spełniasz wymagania wystarczy wypełnić formularz na stronie oficjalna strona Minecraft Earth.

Warto również wspomnieć, że obecne wersje Minecraft Earth na iOS nie działają płynnie, więc wraz z nowym napływem graczy z Androidem możemy spodziewać się, że świeża wersja dotrze również do obecnych graczy. Na razie nie ma daty premiery Minecraft Earth, ale Microsoft ma nadzieję ogłosić pełne wydanie w 2020 roku.