W następstwie globalnej pandemii COVID-19 wiele wydarzeń związanych z grami zostało odwołanych. Wśród odwołanych znalazła się coroczna konwencja MineCon, która celebruje wszystko, co związane z Minecraftem. Jednak Mojang miał plan, aby przenieść tę uroczystość do przestrzeni online, ale od tamtej pory nie słyszeliśmy zbyt wiele. Aż do teraz… Mojang potwierdził, że Minecraft Live odbędzie się 3 października i każdy jest mile widziany!

Oficjalne wezwanie brzmi:

Przygotuj się na nasze coroczne święto wszystkich rzeczy związanych z Minecraftem! Jak zgadliście, 3 października o godzinie 12:00 czasu wschodniego rozpocznie się transmisja Minecraft Live na urządzeniu w pobliżu! Dołącz do nas, aby głosować mafię, ekscytujące ogłoszenia, aktualności i nie tylko minecraft.net

Jak można się spodziewać, Minecraft Live będzie poświęcony jednej marce gier. Fani tej serii mają nadzieję usłyszeć więcej informacji o nadchodzących grach Minecraft. Przypominamy, że w zeszłym roku otrzymaliśmy zapowiedź Minecraft Dungeons, a teraz trochę o Minecraft Earth. Oczywiście spodziewamy się nowych tytułów Minecrafta, a także aktualizacji naszego ukochanego świata.

Chociaż nie dostaniemy zwykłych okrzyków i lokalnych zawodów, miło jest widzieć, że Mojang szuka sposobów na zwiększenie interaktywności. Zgodnie z zapowiedzią otrzymamy coroczną społeczność, która pozwoli graczom Minecrafta wybrać kolejną jednostkę, która dołączy do gry.

Nie musisz być graczem Minecrafta, aby cieszyć się pokazem, jednak my to zrobiliśmy kilka świetnych ofert warto obejrzeć przed imprezą. Sprawdź koniecznie!