W zeszłym tygodniu Microsoft ujawnił swoje najnowsze numery graczy w Minecraft i po raz kolejny odzyskał tytuł króla bloków. Zaledwie kilka miesięcy temu wysłane wiadomości jeśli chodzi o liczbę graczy Roblox, która przewyższyła Minecrafta, jednak przewaga zniknęła.

W nowym wywiadzie z Informator biznesowy, szefowa zespołu Minecrafta, Helen Chiang, powiedziała, że ​​Minecraft ma obecnie ponad 112 milionów graczy miesięcznie, co jest co najmniej oszałamiającą liczbą. Ta liczba uwzględnia graczy ze wszystkich platform, w tym konsoli i urządzeń mobilnych, ale obejmuje tylko graczy, którzy zalogowali się do gry Minecraft w lipcu. Dodatkowo należy pamiętać, że w zeszłym roku Minecraft miał około 91 milionów graczy miesięcznie, co oznacza, że ​​w ciągu roku popularna gra typu survival-budownictwo zyskała kolejne 20+ milionów fanów.

Warto również zauważyć, że w lipcu ubiegłego roku Microsoft ujawnił również, że Minecraft sprzedał się już w ponad 176 milionach egzemplarzy, co czyni go najlepiej sprzedającą się grą wideo wszechczasów, ale liczba aktywnych graczy to nie tylko sprzedane gry. Minecraft jest również częścią Xbox Game Pass, który zgromadził dla większości aktywnych graczy liczbę.

Jedno jest jednak pewne… Minecraft będzie się dalej rozwijał. Nowa gra mobilna Minecraft Earth jest obecnie w fazie beta i powinna zostać wydana już wkrótce. Jest też gra Minecraft Dungeons, która powinna zostać wydana gdzieś w 2020 roku.