Sonic the Hedgehog świętuje swoje 30. urodziny, a współpraca między tą kultową serią a grą Minecraft idealnie pasuje do tej okazji. Rocznica Sonica wypada dzisiaj, 23 czerwca, i aby uczcić ten ważny kamień milowy, Mojang wydaje DLC o tematyce Sonic do popularnego tytułu Minecraft w trybie piaskownicy.

Nowe DLC, które jest dostępne na rynku Minecrafta, obejmuje wszystkiego po trochu. Jednym z atutów tego DLC jest generowane proceduralnie mapy inspirowane ulubionymi grami Sonic, w tym Green Hill Zone, Chemical Plant Zone, bossami bitewnymi, takimi jak Robotnik, i więcej. I oczywiście nie możemy nie wspomnieć skórka postaci Sonic. Gotowy na najbardziej blokową przygodę z gangiem Sonic?

Jeśli jesteś fanem Sonica i jego załogi, a także kochasz Minecrafta, to dobra wiadomość dla Ciebie. Jest tu cała ekipa: Knuckles the Echidna, Amy Rose, Miles „Tails” Prower, Shadow the Hedgehog, Super Sonic, Dr. Robotnik i wielu innych. Chociaż Big the Cat nie wydaje się być potwierdzona, nie możemy powiedzieć, że nie zadebiutuje w DLC.

Nie tylko Mojang szykuje coś na 30-lecie słynnego Jeża. Wydaje się, że SEGA współpracuje z wieloma innymi projektami, aby uczcić tę datęw tym kolekcję retro gier Sonic 3 i Knuckles, remaster Sonic Colors oraz nową grę 3D Sonic, która podobno ma zostać wydana w przyszłym roku.

Jeśli nie jesteś jeszcze częścią społeczności Minecrafta, zachęcamy do przyłączenia się do tej fantastycznej gry i poznania uroku znanej na całym świecie gry typu sandbox. Ponadto oferujemy również świetne ceny na gry Sonic!