Wojny konsolowe się skończyły. Jak powiedzieliśmy wcześniej, gra międzyplatformowa to zdecydowana przyszłość gier jako całości. Dzięki grom takim jak Call of Duty: Modern Warfare, Fortnite, Liga Rakietowa i wielu innych przodujących, jeszcze więcej deweloperów dołącza do szeregów i włącza grę międzyplatformową do swoich gier. Wczoraj Microsoft ogłosił, że jego największa gra, Minecraft, nie będzie już pomijać graczy na PlayStation 4 i wyda Minecraft’s Bedrock Edition, umożliwiając grę międzyplatformową przez PS4.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Minecraft’s Bedrock Edition to najnowsza wersja gry Minecraft, która została wydana na PC, Xbox One, Nintendo Switch, iPhone, Android i Gear VR z funkcją gry międzyplatformowej, pozostawiając społeczność PlayStation do grania na swoich posiadać. Teraz ma się to zmienić, ponieważ PlayStation 4 będzie mogło dołączyć do globalnej społeczności i wspólnie budować, wytwarzać i eksplorować.

Jeśli zastanawiasz się nad dodatkowymi plikami do pobrania, nie… Gdy tylko uruchomisz system PS4, powinna na Ciebie czekać aktualizacja gry Minecraft. Aby jednak dołączyć do gry międzyplatformowej na PlayStation 4, musisz mieć login Xbox. Warto również zauważyć, że wszystkie twoje osiągnięcia zdobyte za pośrednictwem konta Xbox odblokują twoje trofea PlayStation.

Trudno przewidzieć, czy jest to stały cross-play, czy tylko drażnienie fanów PlayStation, dopóki nie pojawi się kolejna aktualizacja Minecrafta o nazwie Nether. Mamy nadzieję, że dowiemy się więcej na ten temat w następnej transmisji o stanie gry…