W tych niepewnych czasach trochę dziwne jest zgłaszanie wiadomości o tym, że wydarzenie nie zostało odwołane. Riot Games postanowiło iść do przodu i zorganizować swoje obwodnicowe mistrzostwa świata League of Legends pomimo pandemii koronawirusa. W niedawnym filmie opublikowanym na koncie e-sportowym League of Legends na Twitterze Riot ogłosił daty i miejsca wydarzenia.

Według dyrektora generalnego Riot Games Nicolo Laurenta i globalnego szefa Esports Johna Needhama, wydarzenie odbędzie się w Szanghaju między 25 września a 31 października. Chociaż pierwotnym planem było zorganizowanie zawodów w wielu miejscach w Chinach, Riot Games postanowiło zorganizować cały turniej w jednym mieście, aby „zredukować podróże i lepiej kontrolować środowisko pokazu”.

Z dostarczonych informacji wynika, że ​​w początkowych etapach konkursu nie będzie żadnej publiczności na żywo. Jednak wciąż jest szansa na wielki finał z udziałem ogromnej rzeszy fanów League of Legends. Według Riot Games będzie to zależało od sytuacji pandemii i „lokalnych wytycznych”.

Możemy być pewni, że w tym roku największe zawody e-sportowe na świecie będą inne, ale Riot Games obiecało wrócić do normalności w przyszłym roku. Firma ma nadzieję spełnić swoją obietnicę i sprowadzić najlepsze drużyny League of Legends w podróż po Chinach w 2021 roku i ogłosiła swoje plany zorganizowania League of Legends World Championship 2022 w Ameryce Północnej.

Możemy mieć tylko nadzieję, że obecna sytuacja pozostanie stabilna, a fani League of Legends na całym świecie zobaczą kulminację sezonu 2020. Niektórzy mogą nawet mieć szczęście i kupić bilet na nowy stadion piłkarski Pudong, gdzie odbędą się wielkie finały. Trzymamy kciuki.

Karta podarunkowa League of Legends 10 € — klucz Riot — tylko serwer EU WEST

Cena £

9,81 €

Kup Teraz