Modderzy znowu to zrobili! Jeśli śledziłeś wiadomości dotyczące DOTA 2, wiesz, że nowy mod Auto Chess do uznanej przez krytyków gry MOBA jest bardzo popularny wśród członków społeczności. W rzeczywistości ostatnio Auto Chess na Twitchu stało się jeszcze bardziej popularne niż oryginalna gra. Aby wykorzystać swoją popularność, Valve ogłosiło, że stworzy oddzielną grę opartą na modzie.

Oto mod w akcji:

Chociaż oryginalny mod został stworzony przez zespół z Chin, który nazywa się Drodo, wygląda na to, że nie będą oni częścią procesu rozwoju. The post na blogu na oficjalnej stronie DOTA 2 czytamy:

„W lutym przylecieliśmy z zespołem Drodo z Chin, aby porozmawiać o przyszłości Dota Auto Chess i zobaczyć, czy zechcą współpracować bezpośrednio z nami (było to również podczas jednego z najgorszych tygodni śniegu, jakie mieliśmy lat, przepraszam za to, Drodo). Świetnie nam się rozmawiało, ale obaj doszliśmy do wniosku, że Valve i Drodo nie mogą ze sobą bezpośrednio współpracować z różnych powodów. Skończyło się na tym, że zgodziliśmy się, że każdy z nas zbuduje własną, samodzielną wersję gry i będzie w pełni wspierać się nawzajem”.

Drodo od dłuższego czasu pracuje nad własną wersją gry na urządzenia mobilne. Ich nowa gra jest obecnie w fazie beta. Powinieneś to sprawdzić, jeśli język chiński jest Ci znany – link do niego znajdziesz tutaj. Jeśli chodzi o wersję Auto Chess na PC, Valve przejmie kontrolę. Dzięki błogosławieństwu twórców popularnego moda Valve tworzy osobną grę, jednak Drodo zapewnił, że mod do DOTA 2 będzie nadal regularnie aktualizowany.

Chociaż ufamy zdolności Valve do stworzenia gry wysokiej jakości, ich ostatnia próba zakończyła się klapą. Artefaktowi szybko zabrakło graczy. Firma wcześniej powiedziała, że ​​pracuje nad naprawieniem tego, a Auto Chess może być jednym ze sposobów, aby to zrobić. Mamy nadzieję, że usłyszymy wieści dotyczące obu gier ogłoszonych podczas corocznego święta DOTA 2 – The International 2019, które zaplanowano na 15-25 sierpnia.