Minęła ponad dekada od pierwszego wydania pierwszej gry Mount & Blade. Gra stała się bardzo popularna wśród akcji RPG fanów i do dziś jest jednym z naszych bestsellerów. Nawet pisaliśmy kawałek opinii o kontynuacji (która jest właściwie prequelem) Mount & Blade: Banda w którym zaznaczyliśmy – jest legendarny. Jednak wkrótce może się to zmienić, ponieważ nadchodzi kolejna kontynuacja. Mount & Blade II: Bannerlord trafi do wczesnego dostępu 31 marca.

Gra została po raz pierwszy ogłoszona w 2016 roku, ale według TaleWorlds była rozwijana od 2012 roku. Wtedy twórcy pokazali kilka filmów z rozgrywki, więc wszyscy spodziewali się, że gra wyjdzie wkrótce potem. Jednak TaleWorlds zdecydowało się przełożyć premierę i jeszcze bardziej ulepszyć grę. Niektórzy twierdzą, że gra nie była wtedy legendą, a twórcy potrzebowali trochę więcej czasu, aby była reprezentacyjna.

I, chłopcze, zrobili swoje. Najnowsze zwiastuny gier pokazują zupełnie inną grę z lepszą grafiką, bardziej realistycznymi animacjami i tak dalej. Według twórców, Mount & Blade II: Bannerlord poprawiło też sporo szczegółów rozgrywki. Będzie zawierać bardziej strategiczną rozgrywkę, która powinna wyróżnić tę grę na tle jej poprzedników.

Jeśli interesujesz się tą grą, powinieneś wiedzieć, że wczesny dostęp może kosztować niezłe grosze, ponieważ TaleWorlds uruchamia ją bez żadnych zniżek… Przynajmniej na razie. Grę będzie można kupić na platformie Steam, w Epic Games Store i na stronie TaleWorlds w cenie 49,99 USD/49,99 EUR/39,99 GBP – cena, którą trzeba będzie zapłacić, będzie zależała od regionu, w którym się znajdujesz. Jednak, jak zawsze, postaramy się znaleźć jakieś okazje i mamy nadzieję, że przedstawimy Wam tańszą opcję zdobycia Mount & Blade II: Bannerlord w przyszłości. Podczas oczekiwania proponujemy sprawdzić nasze niesamowite ceny poprzednich gier i DLC.