Jeśli jesteś jednym z ćpunów muzyki z gier wideo, którzy uwielbiają słuchać najbardziej kultowych ścieżek dźwiękowych z gier wideo – masz szczęście! Capcom bardzo ułatwił dostęp i słuchanie ogromnej ilości swojej muzyki za pośrednictwem Spotify.

Capcom niedawno utworzył swoje konto Spotify pod nazwą artysty „Zespół dźwiękowy Capcom’ i wydał dużo swojej muzyki do gier… DUŻO! Obecnie istnieje w sumie 61 różnych albumów z oficjalnymi ścieżkami dźwiękowymi, w tym utwory z gier takich jak diabeł może płakać, Mega człowiek, Łowca potworów, uliczny wojownik. Nawet mniej znane gry, takie jak Breath of Fire i Ace Attorney, doczekały się swoich ścieżek dźwiękowych po raz pierwszy.

Istnieje jednak kilka godnych uwagi wyjątków od Capcom, które nie znalazły się na liście. Jeśli jesteś fanem Zmartwychwstanie, Resident Evil lub Dino Crisis nadal będziesz musiał grać w tę grę, aby posłuchać ścieżki dźwiękowej. Jesteśmy jednak optymistami, że w przyszłości będzie można je przesyłać strumieniowo przez Spotify.

Jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć, to fakt, że większość albumów ze ścieżkami dźwiękowymi do gier wideo jest w języku japońskim. Oznacza to, że anglojęzyczni mogą mieć dość trudności ze znalezieniem preferowanej ścieżki dźwiękowej. Ale jeśli kochasz muzykę z gier wideo tak bardzo, jak kochasz gry wideo, jest to godna walka.