Cześć i witaj! Dzisiaj zdecydowaliśmy się zaprezentować tytuł, który spotkał się z wieloma reakcjami od czasu jego premiery, a mimo to udało mu się zaskoczyć wielu graczy wyjątkową narracją, dźwiękiem i dość dokładnym przedstawieniem ram czasowych podczas gry. w których miały miejsce wydarzenia w grze. Tak, mówimy o trzecioosobowej przygodowej grze akcji Mafia III z otwartym światem, opracowanej przez Hangar 13 i wydanej przez 2K Games.

Gra Mafia III oferuje Ci bilet na kolejkę górską, która jest odpowiednikiem przeżycia. Dlaczego tak jest? Czasami będziesz zdumiony i zachwycony, biorąc udział w tak dobrze skonstruowanej grze narracyjnej, a potem będą chwile, kiedy po prostu zadasz sobie pytanie „co się do cholery dzieje i jak uniknąć bycia świadkiem takiego znowu zjawisko”. Najmocniejszymi punktami gry są liczne metody, w których narracja jest rozrywana na kawałki, a następnie opowiadana na nowo, oraz sposób, w jaki główne, a nawet niektóre pomniejsze postacie są wprowadzane do ich pełnego istnienia 3D.

O tytule Mafia III można mówić na dwa sposoby; podstawowa gra Mafia III oraz gra Mafia III wraz z dodatkami DLC. Właśnie zawartość DLC pomaga wyeliminować niektóre osłabiające funkcje wersji podstawowej, a właśnie dzięki zawartości DLC gra wydaje się i działa jako bardziej dopracowana, dopracowana i mająca dobre intencje wersja samej siebie. Zdecydowaliśmy się napisać o tym drugim wariancie z dwóch powodów. Po pierwsze, nie jesteśmy tak bardzo skłonni do krytykowania „wybieranych” szczegółów, a po drugie, gra Mafia III plus DLC zapewnia zupełnie inne i ogólnie bardziej doceniane wrażenia.

Stworzyliśmy ten artykuł wyłącznie z zamiarem przedstawienia wszystkich zawiłych szczegółów, które gra Mafia III i jej DLC wnoszą do sceny gier, i chociaż technicznie/mechanicznie elementy rozgrywki mogły zostać nieco dopracowane przed premierą oficjalna premiera, wciągająca narracja, niewiarygodna prezentacja postaci i ogólna jakość zawartości DLC wyrównują szanse i oferują naprawdę warte twojego czasu wrażenia. Możesz kupić grę Mafia III oraz wszystkie DLC w naszym sklepie Eneba, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat każdego z nich, zapraszamy do dalszej lektury poniżej!

1. Gra podstawowa, fabuła, postacie

2. Szybciej, kochanie! – 1. ekspansja

3. Nieodwrócone kamienie – 2. dodatek

4. Znak Czasu – 3. dodatek

Gra podstawowa, fabuła, postacie

Grę Mafia III rozpoczyna około 5 godzin wciągającego prologu, którego akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 60. Dokładniej, jest rok 1968, a okres historyczny w grze jest przedstawiony w najdrobniejszych szczegółach, w tym cała dyskryminacja rasowa, stan Ameryki po Wietnamie i beztroska działalność czarnej mafii. Narracja łączy przerywniki filmowe z 1968 roku z fragmentami materiałów dokumentalnych uchwyconych w teraźniejszości, a nawet zawiera wideo z przesłuchania w Kongresie.

Wydarzenia w grze Mafia III są osadzone w mieście New Bordeaux, które jest fabularyzowaną reprezentacją Nowego Orleanu, a wszystkie działania w grze są uzupełnione niesamowicie wspaniałym dźwiękiem. Niezależnie od tego, czy w radiu grają zespoły takie jak The Rolling Stones, Sam Cooke czy Creedence Clearwater Revival, czy też wszystko, co słyszysz, to wielowarstwowe dźwięki otoczenia, dźwięk idealnie pasuje do gry. Niektóre audycje radiowe są szalenie niepokojące, ale bardziej niż pasują do scenerii.

Głównym bohaterem gry Mafia III jest Lincoln Clane i chociaż ten facet ma wiele zalet, jest tak daleki od zwykłego bohatera, jak to tylko możliwe. Począwszy od bycia sierotą adoptowaną przez przywódcę czarnej mafii z Nowego Bordeaux, po powrót jako weterana wojny w Wietnamie (nie tylko ocalałego z piechoty, służył w elitarnej jednostce), a na dodatek jest facetem, który ma brutalnie zdradzony przez głowę włoskiej rodziny mafijnej, przez co był świadkiem śmierci najbliższych.

Gra Mafia III przedstawia narrację, która zaczyna się jako opowieść o zemście, ale na koniec oferuje trzy dość skomplikowane i odrębne scenariusze – każdy z nich wieńczy narrację na swój własny sposób, zwłaszcza jeśli poświęcisz trochę czasu na poznanie i zrozumienie każdego z nich i każda godna uwagi postać spotykana w całej historii gry. I raczej trudno ich nie znać, ponieważ główne postacie w grze są wykonane wyjątkowo dobrze z oszałamiającymi systemami ruchu twarzy i jednymi z najlepszych podkładów głosowych w całej branży gier.

Szybsze dziecko! – 1. ekspansja

Mafia III Szybciej, kochanie! DLC to pierwsze z trzech DLC, które można kupić osobno lub korzystać za darmo, jeśli zakupiono przepustkę sezonową Mafia III. Głównym problemem związanym z podstawową grą Mafia III było jej powtarzalne i liniowe podejście osadzone w otwartym świecie. Innymi słowy, miałeś ogromny otwarty świat, ale kiedy skończyłeś z zapierającą dech w piersiach narracją, nie było tak naprawdę wiele do zrobienia.

Mafia III Szybciej, kochanie! DLC przedstawia kilka skomplikowanych szczegółów, dzięki którym poszerzysz zakres swoich działań i podniesiesz poziom rozrywki na niezbadane dotąd wyżyny. Przede wszystkim rozszerzenie przedstawia zupełnie nowy obszar do zbadania, skręć na zachód od Nowego Bordeaux, a znajdziesz Sinclair Parish. W nowo wprowadzonej scenerii będziesz musiał zmierzyć się z wyjątkowo rasistowskim szeryfem, który przejął kontrolę nad miastem i oczywiście musisz go powstrzymać.

Mafia III Szybciej, kochanie! DLC przedstawia zupełnie odwrotny scenariusz do podstawowej wersji gry. DLC skupia się na dość prostej narracji i pełnej akcji rozgrywce. Rasistowskie siły policyjne nieustannie chcą cię dopaść, więc zawsze musisz wymyślać nowe sposoby na ukrycie się, jednocześnie kontynuując swój główny cel. Każde zadanie DLC jest bardzo wyjątkowe, a ogólnie DLC oferuje ponad 4 godziny intensywnej i ekscytującej rozgrywki.

Pełna Mafia III Szybciej, kochanie! Zawartość obejmuje nową broń, nowy samochód, wyjątkowo dobrze wykonaną aptekę, w której można uprawiać i dostosowywać własne odmiany chwastów, a następnie sprzedawać je i kupować ulepszenia, aby stworzyć jeszcze bardziej niesamowitą aptekę (?!). rozszerzenie oferuje liczne zadania poboczne w nowym obszarze, a co najważniejsze, otrzymujesz dwie nowe aktualizacje rozgrywki! Będziesz teraz mógł spowolnić czas, a także rzucać różnymi materiałami wybuchowymi, zarówno podczas jazdy!

Nieodwrócone kamienie – drugie rozszerzenie

DLC Mafia III Stones Unturned zawiera całkiem sporo narracyjnych wypełniaczy dziur, których nie obejmowała podstawowa wersja gry. I naprawdę, jeśli kochałeś narrację Mafia III (a jesteśmy tego pewni), DLC Stones Unturned jest najczystszym złotem, jeśli chodzi o narrację. Nie oznacza to jednak, że DLC nie ma akcji, wręcz przeciwnie. Jeśli miałeś jakieś doświadczenie z filmami Michaela Baya, no cóż… to też oferuje niezły ubaw za każdą złotówkę.

DLC Mafia III Stones Unturned przedstawia dwóch facetów, których poznasz dość blisko. Jednym z nich jest twój opiekun CIA, John Donovan, a drugim antagonista dodatku, były agent CIA, Conor Aldridge. Aldridge zamierza przejąć kontrolę nad bronią nuklearną i oczywiście chcesz tego uniknąć. Pamiętaj, że Aldridge jest także facetem, który brutalnie cię zdradził w przeszłości, więc jest też sporo motywów osobistych.

Mafia III Stones Unturned DLC dodaje wiele nowych broni, takich jak granatnik, paralizator, karabin maszynowy zamontowany na ciężarówce, a nawet kilka fajnych wojskowych ciężarówek. Co więcej, rozszerzenie odblokowuje także zupełnie nową wyspę u wybrzeży Ameryki, na której należy zakończyć większą część zadania „powstrzymaj tego szaleńca, zanim doprowadzi do zagłady”. I wreszcie, DLC zawiera kilka fajnych zadań pobocznych, a także możliwość polowania na nagrody zarówno za gotówkę, jak i dla przyjemności.

Znak czasu – trzeci dodatek

Mafia III Sign of the Times DLC to trzecie i ostatnie rozszerzenie do gry, które wprowadza ostatnie poprawki do ogólnego doświadczenia. Podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji, dodatek Znak czasu jest zawarty w przepustce sezonowej Mafia III, ale można go też kupić osobno. Jeśli szybciej, kochanie! Wydawał się dla ciebie trochę przesadzony rasistowski, a Stones Unturned było bliższe specyfikacji. Film OPS, Sign of the Times oferuje mieszankę zjawisk nadprzyrodzonych z elementami kryminału.

Podczas gdy dwa poprzednie DLC przyniosły sporo interesujących szczegółów, aby stonować elementy powtarzalności, DLC Mafia III Sign of the Times przynosi łopatę i wykopuje wszystkie irytujące niuanse głęboko pod ziemią. Narracja, którą przedstawia rozszerzenie, jest oszałamiająca z szalejącym kultem, znanym jako Ensanglante, szalejącym, a postać specyficzna dla DLC, Anna, ma osobowość i historię napisaną do perfekcji.

Ale to dalekie od wszystkiego dobrego, co DLC Mafia III Sign of the Times przynosi, aby umieścić ostatnią notatkę na torze gry. Pamiętaj, kiedy Szybciej, kochanie! Wprowadzono funkcję spowalniania czasu podczas jazdy? Cóż, dzięki temu możesz zatrzymać czas również podczas strzelania! Nikt nie wyjaśnił, w jaki sposób Lincoln zdobył tę supermoc, ale szczerze mówiąc, poczucie bycia superbohaterem nie wymaga wyjaśnień. Ponadto DLC dodaje kilka nowych broni i jedną bardzo specyficzną funkcję gry.

Mafia III Sign of Times DLC zapożycza jedną lub dwie kwestie z gry LA Noire i przedstawia misje, w których będziesz przesuwać otoczenie w lewo i w prawo, szukając licznych wskazówek, które choć trochę wyjaśniłyby przedstawione zbrodnie. Nic wyjątkowo głębokiego, ale wystarczająca zmiana, aby zapewnić grze Mafia III nieco inną fazę. Wreszcie, gdy skończysz z główną historią, będziesz mieć własny bar. Będziesz mógł zatrudnić personel, wyremontować go i wziąć udział w całej gamie zadań pobocznych związanych z barem!